نشست دبیران ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی برگزار شد

■ نشست دبیران ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی برگزار شد

نشست دبیران ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی برگزار شد

نشست دبیران برتر ستادهای اقامه نماز سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی دیروز ۲۲ اسفندماه با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و رییس ستاد اقامه نماز این وزارتخانه، قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور، مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران، مشاور معاون وزیر و دبیرستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی و همچنین دبیران اقامه نماز سازمانهای زیر مجموعه وزارت متبوع در محل مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

در این نشست سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نمازکشور با تاکید بر اینکه رسالت حکومت اسلامی ، اقامه نماز است ، گفت: درحال حاضر برای ترویج فرهنگ نماز در بین طیف‌های مختلف جامعه تلاش‌های قابل توجهی شده است .در واقع این امر وظیفه و رسالتی در جهت رشد و بالندگی فردی و در نهایت ارتقای سیستم‌های اجرایی و سلامت آن است که در این راستا انجام آسیب شناسی های لازم ، اقدامات اجرایی مطلوب و به روز و همچنین اهتمام به رفع کاستی‌های موجود راهگشاست.

زرهانی افزود: نماز متعلق به تک تک ماست و مسئولیت داریم برای ترویج فرهنگ نمازخوانی اقدام کنیم. یکی از دلایلی کاهش توجه فردی به اجرای فریضه نماز، عدم شناخت اثرات ودلایل اقامه نماز است که البته در این خصوص مطالعاتی انجام شده است و خوشبختانه با وجود اساتید مجرب و متخصص دراین زمینه می توانیم گامهای موثری را درجهت دانش افزایی‌، پژوهش و همچنین ارایه آموزش‌های لازم به مادران و پدران، فرزندان کارکنان و دبیران اقامه نماز برداریم و کمک‌های لازم به ستادهای اقامه نماز دستگاه‌ها و سازمان ارایه کنیم .

وی به اهتمام دولت‌ها در سال‌های اخیر برای ساخت شهرک‌ها اشاره و خاطر نشان کرد: باید در زمان اجرای طرح ساخت شهرک‌های جدید، جانمایی صحیح و مطلوب برای احداث مساجد و نمازخانه‌ها انجام شود و این امر در اولویت‌های اجرایی باشد. خوشبختانه در وزارت راه و شهرسازی توجه لازم به مقوله نماز و ترویج فرهنگ نمازخوانی انجام می‌شود و همواره این وزارتخانه در زمره دستگاه‌هایی است که گزارش اقدامات را به موقع ارایه می‌کند و امید می‌رود کارنامه درخشان شما در حوزه نماز، پشتوانه‌ای برای بهبود بازده کاری و افزایش بهره‌وری باشد.

ایمان اسلامیان معاون وزیر راه و شهرسازی در این نشست از انتخاب وزارت راه و شهرسازی به عنوان دستگاه برتر در زمینه اقامه نماز در سطح وزارتخانه‌ها و سازمان‌های کشور خبر داد.

جریان‌سازی روح نماز در مجموعه وزارت راه و شهرسازی برای سال ۱۴۰۲

ایمان اسلامیان رییس ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی در بیان برنامه‌های ستاد در سال آینده برای این مهم، ضمن تقدیر از مسئولان ستاد اقامه نماز در سازمان‌های تابعه گفت: سال ۱۴۰۲، باید برای ساری و جاری شدن روح نماز در این مجموعه تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: شکرگزاری، تواضع، معاد باوری و سمت و سو گرفتن به سوی صراط مستقیم که ولایت امیرالمومنین است، آثار نماز است که یاید در رفتار و رویکرد ما دیده شود.

اسلامیان در ادامه به مخاطب شناسی در موضوع نماز اشاره کرد و افزود: اولویت کارگاه‌های آموزشی ستاد در سال آینده، کارگاه‌های آموزشی «روش‌های دعوت کودکان به نماز» ویژه والدین و پدران و مادران مرتبط با وزارتخانه است.

تقویت توجه به ترویج نماز برای کودکان در بستر خدمات وزارت راه و شهرسازی

وی تاکید کرد: بخش گسترده‌ای از جمعیت مرتبط با ما در بستر خدمات وزارت راه و شهرسازی در جامعه، کودکان هستند که دست در دست والدین خود با حوزه‌های مختلف راه و شهرسازی در ارتباط قرار دارند و در سال آینده تاکید این وزارت در فضاهای تبلیغی و ترویجی در سطح کشور، توجه به این گروه مخاطب است.

جواد نیسی دبیر ستاد اقامه نماز نیز در خصوص جزئیات این برنامه اعلام کرد: این نشست با موضوع تقدیر از فعالان امر نماز برگزار شده است. طبق ماده ۵ تفاهم‌نامه فی مابین ستاد اقامه نماز و وزارت راه و شهرسازی، موظف شدیم تا از افرادی که در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ نماز فعالیت می‌کنند و حائز رتبه و امتیاز بالا از سوی سازمان اداری و استخدامی می‌شوند تقدیر بعمل آوریم که در این خصوص اجرای تعهد شد.

دبیر ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی گفت: طبق ارزیابی ها ستاد وزارت راه و شهرسازی با کسب ۹۰۰ امتیاز و سازمان‌ راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، سازمان ملی زمین و مسکن، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و دیگر سازمان‌ها در رده های بعدی در خصوص ترویج فرهنگ نماز مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند.

به گفته نیسی، همچنین از افرادی که در زمینه تجهیز و زیباسازی فضای مسجد و نماز خانه فرودگاه امام خمینی تلاش کردند از جمله رییس ترمینال سلام در فرودگاه امام (ره) تقدیر شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1401/12/24 ساعت 14:52
کد : 5774
دسته : اخبار نماز در کشور
لینک مطلب
کلمات کلیدی
ستاد اقامه نماز
وزارت راه و شهرسازی
نشست دبیران
ترویج فرهنگ نماز
سید احمد زرهانی
قائم مقام ستاد اقامه نمازکشور
ایمان اسلامیان
معاون وزیر راه و شهرسازی
جواد نیسی

■ نتایج مسابقه ی پیام معنویت شماره ی بیستم

سلام عرض می کنیم خدمت شرکت کنندگان در مسابقه ی پیام معنویت شماره بیستم جواب صحیح این مسابقه گزینه ی می باشد برندگان این مسابقه : پریسا خوشنویس    (7856***0914) عبد الحمید رودینی (1663***0903) سجاد دلشاد    ...

■ ششمین وبینار تخصصی نقش نماز در سلامت جسم و روح برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی نماز، ششمین وبینار تخصصی نقش نماز در سلامت جسم و روح با حضور دکتر محمد سمیعی رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران با موضوع «مطالعات اجتماعی درباره نمازخوانی: علل و دلايل اجتماعی فرهنگی گرايش به نماز ...

■ معرفی کتاب « چهل چشمه آسمانی»

کتاب « چهل چشمه آسمانی» ترجمه آیات قرآن کریم، در 40 فصل به چاپ رسیده است و نماز را در بخش های مختلف زندگی مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. کتاب «چهل چشمه آسمانی» توسط «محمدحسین دیزجی» در ۴ هزار نسخه از سوی انتش ...

■ مسابقه کتابخوانی مجازی "آداب نماز" ویژه کارمندان استان قم

به گزارش قنوت، علی عربپور کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه  استان قم از برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز در استان قم خبر داد. عرب پور بیان کرد: ستاد اقامه نماز استان قم با همکاری ادارات و دانشگاههای استان قم مسابقه کتابخوانی "آداب ...

■ همه فرودگاه های کشور دارای مسجد و نمازخانه هستند

مسئول ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی: همه فرودگاه های کشور دارای مسجد و نمازخانه هستند مسئول ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی با اشاره به فعالیت ۲۷۰۰ مسجد و نمازخانه بین راهی در کشور گفت: تمامی فرودگاه های کشور دارای مساجد و نمازخانه هستن ...
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز