اختصاص یک میلیارد تومان برای ساماندهی نمازخانه های بین راهی/ نماز بهترین هدایتگر برای انسان متوازن است

استاندار ایلام:
■ اختصاص یک میلیارد تومان برای ساماندهی نمازخانه های بین راهی/ نماز بهترین هدایتگر برای انسان متوازن است

اختصاص یک میلیارد تومان برای ساماندهی نمازخانه های بین راهی/ نماز بهترین هدایتگر برای انسان متوازن است

استاندار ایلام، صبح دیروز (۲ آذر) در  جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام برگزار شد، اظهار کرد: نصب العین همه امورات و فعالیت های ما در ادارات و دستگاه های اجرایی باید نماز باشد.

حسن بهرام نیا  با تاکید بر اینکه همه تعالی و پیشرفت ما در حوزه فردی و اجتماعی در سطح جامعه در نماز مصداق پیدا می کند،  تصریح کرد:  مدیران محترم استان حتما بسترهای لازم را برای اقامه نماز در ادارات کل و شهرستان‌ها فراهم کنند.

وی با بیان اینکه محل نماز خانه ها در سطح ادارات  از نظر  زیبایی، نظم و انظباط و بهداشت باید در مقام مقایسه با سایر اتاق های ادارات  تفاوت های ویژه ای  داشته باشد، گفت: مسجد و نماز خانه باید به گونه ای باشد که آنقدر آن فضا در روح و روان فرد تاثیر گذار باشد که شاهد حضور مستمر نمازخوان ها در نماز خانه ها باشیم.

استاندار ایلام با بیان اینکه متاسفانه برخی از نمازخانه ها و مساجد  بین راهی ما در شأن و تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست، افزود: در برخی از‌ نمازخانه های بین راهی از حداقل امکانات برخوردار نیست و  بدترین فرش را آنجا گذاشته اند و لازم است دستگاه هایی که وظیفه‌ی ذاتی در خصوص مسایل شرعی و فرهنگی دارند به این نماز خانه ها و مساجد بین راهی توجه کنند.

بهرام نیا با تاکید بر اینکه  باید بیش از گذشته در راستای تقویت نمازخانه های بین راهی و مساجد انجام دهند، ابراز کرد: شهرداری با تذکراتی که داده شد خوب پای کار آمدند و در میدان قرآن و میدان ارغوان شهر ایلام  دو‌ نماز خانه مجهز ساخته شده است.

وی ابراز کرد: دستگاه های اجرایی در این زمینه هم وظیفه قانونی و هم وظیفه دینی و شرعی دارند و باید به وظایف خود در زمینه توسعه و ترویج اقامه نماز جماعت در سطح ادارات عمل کنند.

استاندار ایلام بیان کرد: در آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید به بحث اقامه نماز توجه ویژه ای شود و در زمینه تربیت دانش آموز و دانشجو از نظر تربیتی و اخلاقی،  مدارس مانند ظرفی است که هویت و شاکله تربیتی دانش آموزان در آن شکل‌ می گیرد و بر این اساس بهترین نمازخانه ها باید در سطح مدارس ساخته شود.

بهرام نیا گفت: اگر ما می‌خواهیم همه چیزمان موزن شود باید به نماز بپردازیم و‌ برخی از مشکلات در سطح جامعه مربوط به عدم توجه به نماز است، شک‌ نکنید که حضور برخی جوانان  و نوجوان ما در اغتشاشات اخیر در اثر غفلت از  همین اقامه نماز و توجه به فرهنگ نماز است.

وی با بیان اینکه نماز بهترین راهنما و  کتاب برای اینکه یک انسان موزون و متوازن باشیم، افزود: به همه ادارات و دستگاه های اجرایی تاکید می‌شود که موضوع اقامه نماز جماعت و فرهنگ نماز را به طور مجدانه پیگیری کنند.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه سیستم انگیزشی در سطح ادارات  و دستگاه های اجرایی استان برای دعوت کارکنان برای اقامه نماز جماعت ایجاد شود، گفت: مردم به مدیران به عنوان مرجع نگاه می‌کنند و لازم است که مدیران در نمازهای جماعت و جمعه حضور بیشتری داشته باشند.

بهرام نیا ابراز کرد: ۲۲ درصد اعتبار شهرداری های استان به اربعین با محوریت توجه به نمازخانه و مساجد  اختصاص یافته و  پروانه ساخت مساجد و نمازخانه رایگان است و ستاد اجرایی در خصوص تکمیل ساخت و تعمیر مساجد کمک می کند و همچنین یک‌میلیارد تومان از بودجه اربعین برای نمازخانه های بین راهی به راهداری اختصاص می یابد.

 

 

 

خبرگزاری شبستان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1401/9/3 ساعت 11:23
کد : 5616
دسته : اخبار نماز در استان‌ها
لینک مطلب
کلمات کلیدی
دستگاه های اجرایی
ادارات
ایلام
نماز
استاندار ایلام
حسن بهرام نیا

■ الگوی کامل نماز در ادارات باشیم

 حجت‌الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسنی حلم، مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، چهارشنبه، ۲۰ دی ماه در نشست فصلی دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان اظهار کرد: حضور روحانیون و ائمه جماعات در مدارس طی دو روز در هفته جهت اقامه نماز ط ...

■ عدم اقامه نماز جماعت صبح در بسیاری از مساجد ، زیبنده قم نیست

مدیر ستاد اقامه نماز استان قم: عدم اقامه نماز جماعت صبح در بسیاری از مساجد ، زیبنده قم نیست مدیر ستاد اقامه نماز استان قم تصریح کرد: عدم اقامه نماز جماعت صبح در بسیاری از مساجد قم، زیبنده این شهر مقدس نیست. محمد خامه یار اظهار داشت: در طول ایام ...

■ مجموعه مستندهای نمازی با عنوان "حریم یار۲" منتشر شد

مجموعه مستندهای نمازی تحت عنوان "در حریم یار 2 " از جدیدترین تولیدات  ستاد اقامه نماز کشور تولید شد.  این مجموعه شامل مستندهای صراط با موضوع نمایشگاه حجمی نماز، سلامت معنوی با موضوع طرح سلامت معنوی در بیمارستان‌ها ، معراج ...

■ نماز جمعه نماز ولایت و امامت است

حجت الاسلام «محمدجواد حاج علی اکبری» در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه خرم آباد، افزود: نماز جمعه مرکز نزول فیض خداوند و لطف الهی برای جامعه است. رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور از نماز جمعه به عنوان یک فرصت فوق العاده یاد کرد و ...

■ اقامه نماز جماعت در کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی کشور تعطیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، حسب مصوبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ابلاغیه ستاد اقامه نماز کشور، به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ کرونا، اقامه نماز جماعت در کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی تعطیل شد. ...
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز