امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیرانتفاعی و هیات امنایی

■ امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیرانتفاعی و هیات امنایی

امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیرانتفاعی و هیات امنایی

جلسه امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیر دولتی با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، احمد محمودزاده معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و جمعی از مدیران و معاونین ستاد اقامه نماز در روز سه شنبه، ۲۳ اسفند در ساختمان ستاد اقامه نماز برگزار شد.

احمد محمود زاده در ابتدای جلسه ضمن تبریک ایام، گفت: با توجه به اجرای فعالیتهای مشترک فی مابین ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش انتظار داریم طبق سند تحول بنیادین بتوانیم دانش آموزان را در تراز انقلاب اسلامی در جهت تدام انقلاب اسلامی و حفظ و گسترش آرمان های انقلاب اسلامی دانش آموزان خوبی را تربیت کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی گفت: در نظر است در وزارت آموزش و پرورش در مدارس دولتی و غیر با همکاری سایر ارکان تربیتی از جمله خانواده، اجتماع و مجموعه دستگاه های فرهنگی، در حوزه اقامه نماز فعالیتهای مطلوبی انجام شود.

وی با اشاره به وجود ۱۸ هزار مدرسه غیر دولتی و ۳۵۰۰ مدرسه هیات امنایی در کشور، گفت: قرار است افزایشی در این زمینه اتفاق بیفتد و با وجود مدارس تحت اختیار سازمان، در بخش علمی با همکاری سایر دستگاه ها، ضمن رصد آنها، انتظارات مقام معظم رهبری در زمینه علمی دانش آموزان را فراهم کنیم.

محمودزاده تصریح کرد: آنچه مهم است و ما را از سایر کشورها متمایز می کند، بحث فرهنگی و تربیتی ماست، که اینها را در مدرسه در حوزه اخلاق و تربیت دینی اجرا می کنیم و علاقه مندیم در مدارس غیر دولتی و هیات امنایی حرکت های مشترک فرهنگی با عوامل صحیح و موثر انجام دهیم.

وی با اشاره به مفاد تفاهمنامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیر دولتی، گفت: این منشور در تمامی مدارس غیر دولتی و هیات امنایی و با هماهنگی مدیران کل در استانها اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی عنوان کرد: این منشور هم در ادامه سال تحصیلی و هم در تابستان جهت آمادگی برگزاری دوره های آموزشی ویژه دانش آموزان، مربیان، معاونین و مدیران اجرا خواهد شد.

محمودزاده خاطرنشان کرد: وجود نمازخانه در مدرسه، جلسات آموزشی، گفتمان های دینی، اقامه نماز جماعت از آیتم های امتیازبندی مدارس هست و باید تلاش کنیم با همکاری یکدیگر در این مسیر و در جهت رشد معنویت قرار بگیریم، چراکه نسل جدید بیشتر در منشا تلاطمات و هجمه های غیر دینی قرار دارد.

در ادامه جلسه سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، ضمن قدردانی از آموزش و پرورش در راستای اجرای برنامه های آموزشی ویژه دانش آموزان، گفت: اصل تربیت اسلامی در ارتباط با نماز است و این موضوع بیشتر در فعالیتهای فرهنگی آموزش و پرورش دیده خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه توسعه کمی و کیفی مد نظر است و اصلی ترین و مرکز ثقل فعالیتهای آموزشی و پرورشی مدرسه می باشد، به برنامه های فرهنگی مدارس باید توجه بشتری شود.

زرهانی در پایان افزود: اثر گذاری تمامی برنامه هایی که انجام می شود، آن بخشی است  که در مدرسه اتفاق می افتد و با تولد این منشور در مدارس، باید در جهت اعتلای فرهنگی دانش آموزان پای کار باستیم.

 

 

 

ستاد اقامه نماز

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1401/12/24 ساعت 14:52
کد : 5775
دسته : اخبار نماز در کشور
لینک مطلب
کلمات کلیدی
تفاهم نامه
ستاد اقامه نماز
سازمان مدارس غیرانتفاعی و هیات امنایی
سازمان آموزش و پرورش

■ از کتاب نماز در سیره و سخن حضرت علی(ع) رونمایی شد

به مناسبت ایام با سعادت میلاد امیر المومنین حضرت علی (ع)، از مجموعه کتاب های نماز در سیره و سخن معصومین (ع) با حضور اعضای هیات امنا، قائم مقام و جمعی از معاونین و مدیران ستاد اقامه نماز در روز سه شنبه ۲۵ بهمن ماه رونمایی شد. حجت الاسلام سید جواد ب ...

■ آمارهای متفاوت از میزان نمازخوانان در جامعه

محمد مظفر، قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه آماری که در خصوص وضعیت نماز در جامعه توسط امام جمعه موقت شیراز مطرح شد، آمار دقیقی نبوده و شاید آمار مربوط به خود آن استان بوده است، گفت: در تمام بررسی‌هایی که ما انجام دادیم و پژوهش&z ...

■ ارائه گزارش اقدامات آموزش و پرورش در سومین جلسه شورای عالی نماز

سومین جلسه شورای عالی نماز وزارت آموزش و پرورش، امروز دوشنبه، ۱۴ بهمن‌ماه با حضور حجت‌الاسلام قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور، محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش و مدیران و معاونان وزیر آموزش و پرورش در ساختمان مرکزی این وزارتخانه ...

■ بخشنامه رسیدگی به امور مساجد و نمازخانه ها در اربعین حسینی ابلاغ شد

با توجه به نزدیک بودن ایام اربعین حسینی و افزایش تردد های بین شهری و حضور تعداد کثیری از هموطنان در راه های زمینی، ریلی، فرودگاه ها و پایانه های مرزی کشور با عراق، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در بخشنامه ای بر اهمیت ارائه خدمات مناسب جهت برپایی نماز ...

■ نشست دبیران ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی برگزار شد

نشست دبیران برتر ستادهای اقامه نماز سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی دیروز ۲۲ اسفندماه با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و رییس ستاد اقامه نماز این وزارتخانه، قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور، مشاور وزیر راه و شهرسا ...
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز