بیست و یكمین اجلاس سراسری نماز

■ بیست و یكمین اجلاس سراسری نماز

بیست و یكمین اجلاس سراسری نماز

بیست و یكمین اجلاس سراسری نماز

کرمانشاه، شهریور‌ماه 1391

 

بسم الله الرّحمن الرّحيم

امسال نيز شما مردان و زنان خداجوی و حقيقت‌‌‌نيوش، با برگزاری اين اجلاس، گام ديگری در راه وظيفة بزرگ اسلامی خويش يعنی اقامة نماز برداشته‌‌‌ايد. از همة دست‌اندركاران به‌‌‌ويژه از جناب حجت‌الاسلام آقای قرائتی، روحانی مجاهد و صادق و ثابت‌قدم كه استوانة اصليِ اين كار بزرگ است، تشكر مي‌‌‌كنم و پاداش الهی را برای ايشان و همكارانشان مسئلت مي‌‌‌نمايم.

بااين‌همه بايد اعتراف كنيم كه هنوز مجموعة ما مسئولان نظام اسلامی وظيفة خود را دراين‌باره به تمام و كمال، ادا نكرده‌‌‌ايم. اهميت نماز را بايد به‌درستی فهميد. اينكه فرموده‌‌‌اند: اگر نماز در درگاه خداوند، مقبول افتد ديگر خدمات و زحمات نيز پذيرفته شده، و اگر نماز، مردود باشد هرچه جز آن نيز مردود گشته است، حقيقتی بزرگ را به‌ ما می‌‌‌نماياند. آن حقيقت اين است كه اگر در جامعة اسلامی نماز در جايگاه شايستة خود قرار گيرد، همة تلاش‌‌‌های سازندة مادی و معنوی، راه خود را به سمت و سوی آرمان‌‌‌ها مي‌‌‌گشايد و جامعه را به نقطة مطلوب آرمانی اسلام مي‌‌‌رساند؛ و اگر از اهميت نماز غفلت شود و نماز مورد بی‌‌‌اعتنايی قرار گيرد، اين مسير به‌درستی طی نخواهد شد و تلاش‌‌‌ها و مجاهدت‌‌‌ها تأثير لازم را در رساندن به قله‌‌‌ای كه اسلام برای جامعة بشری ترسيم كرده است،‌‌‌ نخواهد داشت.

اين حقيقت، به همة ما هشدار مي‌‌‌دهد و وظيفه‌‌‌ای سنگين را به ياد ما می‌‌‌آورد. تلاش‌‌‌های فرهنگی و هنری و برنامه‌‌‌ريزي‌‌‌های آموزشی و غيره، همه بايد به‌گونه‌‌‌ای طراحی و اجرا شود كه نماز، با كيفيت مطلوب، روزبه‌‌‌روز در ميان مردم به‌‌‌ويژه جوانان و نوجوانان رونق گيرد و همه به‌راستی از اين چشمة پاكی و روشنی بهره‌‌‌مند گردند. بی‌‌‌شك دستگاه‌‌‌های متعدد امور فرهنگی و آموزشی، و صداوسيما و دست‌اندركاران ادارة مساجد، بيش از ديگران بايد احساس مسئوليت كنند.

از خداوند متعال كمك بخواهيد و دامن همت به كمر بزنيد و حركتی تازه در اين راه آغاز كنيد. خداوند يار و نگهدارتان.

    سيدعلی خامنه‌‌‌ای

13 شهریور 1391

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

نوع محتوا : مقاله
تعداد کلمات : 417 کلمه
1394/9/15 ساعت 23:23
کد : 983
دسته : پیام های مقام معظم رهبری به اجلاس های نماز
لینک مطلب
کلمات کلیدی
پیام های مقام معظم رهبری
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز