فضیلت و نحوه خواندن نماز امام حسن مجتبی (علیه السلام)

■ فضیلت و نحوه خواندن نماز امام حسن مجتبی (علیه السلام)

فضیلت و نحوه خواندن نماز امام حسن مجتبی (علیه السلام)

[بنا بر نقل سید ابن طاووس در کتاب «جمال الاسبوع»] نماز امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) در روز جمعه چهار رکعت است که مانند«نماز امیرالمؤمنین(علیه‌السلام)» می‌باشد.
 

نماز دیگر آن حضرت در روز جمعه نیز چهار رکعت است که در هر رکعت «یک‌بار» سوره «حمد» و «بیست‌وپنج» بار سوره «توحید» خوانده می‌شود.

دعای آن حضرت:

اللّٰهُمَّ إِنِّى أَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِجُودِكَ وَكَرَمِكَ، وَأَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِمُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَرَسُولِكَ، وَأَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِمَلَائِكَتِكَ الْمُقَرَّبِينَ وَأَنْبِيائِكَ وَ رُسُلِكَ، أَنْ تُصَلِّىَ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَرَسُولِكَ وَعَلَىٰ آلِ مُحَمَّدٍ، وَأَنْ تُقِيلَنِى عَثْرَتِى، وَتَسْتُرَ عَلَىَّ ذُنُوبِى وَتَغْفِرَهَا لِى، وَتَقْضِىَ لِى حَوَائِجِى، وَلَا تُعَذِّبْنِى بِقَبِيحٍ كَانَ مِنِّى، فَإِنَّ عَفْوَكَ وَجُودَكَ يَسَعُنِى، إِنَّكَ عَلىٰ كُلِّ شَىْءٍ قَدِيرٌ.
خدایا! به امید جود و کرم تو به‌سویت تقرّب می‌جویم و به دوستی محمّد بنده و فرستاده‌ات به‌سوی تو و به فرشتگان مقرّب به پیشگاه تو و به پیامبران و فرستادگانت تقرب می جویم و این که بر محمّد، بنده شایسته و فرستاده‌ات و بر خاندان محمّد درود فرستی و از لغزشم درگذری و گناهانم را بر من بپوشانی و آن‌ها را بیامرزی و نیازهایم را برآورده سازی و به کار زشتی که از من سرزده عذابم نکنی، چه همانا عفو و بخشش تو بر من فراگیر است، مسلماً تو بر هر کاری توانایی.

 

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر استاد حسین انصاریان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

نوع محتوا : مقاله
تعداد کلمات : 230 کلمه
1402/6/22 ساعت 09:35
کد : 3339
دسته : امام حسن(ع) و نماز
لینک مطلب
کلمات کلیدی
مرکز تخصصی نماز
نماز
نماز امیرالمومنین علی ع
نماز امام حسن مجتبی ع
طریقه نماز امام حسن مجتبی ع
فضیلت نماز امام حسن مجتبی ع
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز