تاثیرات شگفت‌انگیز «نماز» بر سلامت بدن

■ تاثیرات شگفت‌انگیز «نماز» بر سلامت بدن

تاثیرات شگفت‌انگیز «نماز» بر سلامت بدن

با اشاره به تاثیرات بسیار و شگفت‌انگیز نماز بر سلامت روح و جسم، اظهار داشت: تحقیقات بسیاری در این زمینه صورت گرفته و تمامی نتایج نشان می‌دهد که نماز علاوه بر سلامت و درمان روح، تاثیرات بسیاری در سلامت جسم دارد.

وی با اشاره به افزایش کمردرد در جوامع امروزی، گفت: باتوجه به سبک زندگی ماشینی امروزه یکی از شایع‌ترین دردها، درد کمر است.

این کارشناس ارگونومی، حرکات تکراری و کارهای طولانی مدت را از مهم‌ترین عوامل کمردرد عنوان کرد و افزود: درد کمر سبب ناتوانی در فعالیت‌هاى عادى و از کارافتادگی فرد می‌شود و این امر می‌تواند در صورت عدم کنترل و درمان اقتصاد کشورها را دچار مشکل کند.

وی با اشاره به وجود درمان‌های متعدد برای رفع درد کمر،گفت: تحقیقات نشان می‌دهد در این میان تمرینات فیزیکی منظم بیش از همه در درمان کمردرد موثر است.

خانلری به تاثیرات نماز بر رفع درد کمر اشاره و بیان کرد: طبق تحقیقات صورت گرفته با توجه به این که نماز به طور مرتب انجام شده و موجب تحرک منظم افراد می‌شود می‌تواند از به وجود آمدن اختلالات اسکلتى عضلانى پیشگیری کند.

وی افزود: همچنین نماز خواندن مستمر می‌تواند به کاهش درد پشتی در افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، کمک کند.

خانلری به دیگر فواید نماز برای سلامت جسم افراد اشاره کرد و افزود: براساس تحقیقات صورت گرفته نماز می‌تواند توانایی‌های بدن، به خصوص سیستم گردش خون را بهبود بخشد و نیز می‌تواند به عنوان درمان روانشناختی عمل کرده و ذهن را آرام کند.

وی افزود: نماز استرس ناشی از انواع مختلف مشکلات را کاهش می‌دهد و می‌تواند منابع استرس فیزیکی و اضطراب را از بین ببرد.

خانلری تاکید کرد: نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که تعادل افراد نمازگزار بهتر از افراد دیگر است و تحقیقات دیگرى در مورد مزایای نماز نشان داده‌اند که در صورتی که نماز به درستی و با موقعیت‌های مناسب انجام می‌شود، نه تنها سلامت روح بلکه سلامت جسم، بهبود قدرت عضلانی، تحرک جسمی و گردش خون را بهبود مى‌بخشد.

وی یادآور شد: براساس این مطالعات فعالیت ماهیچه‌ها هنگام خواندن نماز سبب کشش و خمش اعضای بدن مى‌شود که این امر موجب بهبود انعطاف‌پذیرى بدن می‌شود.

منبع:فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

نوع محتوا : مقاله
تعداد کلمات : 369 کلمه
1398/5/26 ساعت 12:41
کد : 2587
دسته : آثار تربیتی نماز,مقالاتِ پژوهشی نماز
لینک مطلب
کلمات کلیدی
کارشناس آرگونومی
نماز
آثار نماز
تاثیر نماز در بدن
سلامت بدن
سلامت بدن با نماز
qunoot
namaz
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز