نشست هم اندیشی رانندگان، یاوران نماز سفر برگزار شد

■ نشست هم اندیشی رانندگان، یاوران نماز سفر برگزار شد

 نشست هم اندیشی رانندگان، یاوران نماز سفر برگزار شد

 نشست هم اندیشی رانندگان، یاوران نماز سفر برگزار شد

با همکاری ستاد اقامه نماز و سازمان راهداری، نشست هم اندیشی رانندگان یاوران نماز سفر، با حضور حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور، داریوش امانی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور، دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و جمعی از معاونین و مدیران ستاد اقامه نماز و سازمان راهداری، در روز یکشنبه سیزدهم اسفند ماه در مرکز آموزش شهید تفویضی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در این جلسه با بیان خاطره ای از فرزند امام راحل، گفت: نقش راننده ها در انقلاب گفته نشده، در صورتی که اعلامیه ها در آن زمان توسط رانندگان انجام میشد که در جای خود بسیار اثرگذار بود.

وی تصریح کرد: هر کاری که ظاهرش را نگاه می کنید باطن آن را هم نگاه کنید، ظاهر فعالیت شما رانندگان فقط رانندگی و انتقال مسافر هست، در حالی که هر کسی را که به مقصد می رسانید در پاداش عمل خیر آن شریک هستید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: سالهاست که تاکید می کنم که اگر بخواهیم کاری را انجام دهیم راهش را پیدا میکنیم و اگر نخواهیم کاری را انجام دهیم بهانه آن را پیدا خواهیم کرد، پس تلاش کنیم کارها را به نحو شایسته انجام دهیم.

استاد قرائتی افزود: در تمامی مبدا و مقصدهای سفری، رانندگان مختلفی وجود دارد، اما آنچه مهم است این است که نیت خود را درست کنید و هنگام شروع سفر با هدف رضایت الهی کار را انجام دهید.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام(ص) گفت: بهترین کار خدمت به مردم و بندگان خداست.

مفسر قرآن کریم یادآور شد: در جمهوری اسلامی ۲۸۰۰ مسجد در جاده های کشور ساخته شده است که حتی اگر کسی نماز نخواند و فقط استراحت کند باعث نشاط و رفع خستگی میشود و اگر نماز بخواند که چه بهتر.

وی افزود: به فرموده پیامبر اسلام(ص)، کار کردن عبادت است

استاد قرائتی خطاب به رانندگان گفت: نمازتان را روبروی مسافر بخوانید شاید کسی بخواهد نماز بخواند و خجالت بکشد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: در سفرها صدقه بدهید، با این کار هم از خودتان و هم از دیگران که همراه شما هستند دفع بلا خواهید کرد. در مکانهای زیارتی خودتان هم زیارت بروید و از فیض سفر معنوی بهره مند شوید.

دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، در ادامه نشست هم اندیشی رانندگان یاوران نماز سفر، ضمن قدردانی از سازمان راهداری در راستای ترویج معارف نماز، گفت: مرکز تخصصی نماز قم که علما و اندیشمندان و اهل قلم در این مرکز در حال تحصیل در حوزه نماز می باشند، آمادگی دارد با همفکری سازمان راهداری و امور صنفی، مجموعه های آموزشی در قالبهای مختلف را تهیه و منتشر کند.

وی افزود: آمادگی داریم نظام نامه ای با معیار های مختلف تنظیم شود تا توسط ارزیابی هیات داوری، راننده یاور نماز نمونه در هر سال معرفی و تجلیل شود.

زرهانی در پایان سخنان خود ضمن ارائه نکاتی پیرامون نماز، گفت: نماز هم تاثیر در فرد و اجتماع دارد، وقتی شخصی نورانی شود دیگران را هم نورانی می کند و در جامعه تاثیر دارد.

داریوش امانی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور در این جلسه، ضمن قدردانی از مجموعه ستاد اقامه نماز و اهتمام حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در ترویج فرهنگ اقامه نماز، از پیگیری ساخت ۱۱۰ باب نماز خانه بین راهی در سطح کشور توسط سازمان راهداری خبر داد.

وی گفت: طبق تفاهمنامه ستاد اقامه نماز و وزیر وقت، مقرر بود از ۱۱۰ باب نمازخانه بین راهی، ۴۰ باب توسط سازمان راهداری به بهره برداری برسد و بعد از پیگیری های به عمل آمده تمامی ۱۱۰ با نمازخانه تا پایان سال آینده توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تکمیل خواهد شد.

امانی ضمن قدردانی از رانندگان ناوگان حمل و نقل، اظهار کرد: کمتر شغلی پیدا می شود که شخصی هم جانش و هم مالش در وسط میدان هست، اما رانندگان برون شهری در ایام پر رفت و آمد، عاشقانه خدمت می کنند تا مسافران را به سلامت به مقصد برسانند.

ستاد اقامه نماز

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1402/12/14 ساعت 11:00
کد : 6106
دسته : اخبار نماز در کشور
لینک مطلب
کلمات کلیدی
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی
ستاد اقامه نماز
سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور
دکتر احمد زرهانی
نماز در جاده

■ باید موجی را جهت تغییر فضای فرهنگی و فکری کشور ایجاد کنیم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، اولین جلسه مشترک شورای سیاستگذاری و ستاد اجرایی جشنواره سراسری فرهنگی هنری اذان صبح روز یکشنبه  با حضور دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد، سید ع ...

■ اعمال شاخص اقامه نماز در بخشنامه هجدهمین جشنواره شهید رجایی

سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز در گفتگو با خبرنگار مدیریت روابط عمومی، از اعمال شاخص اقامه نماز در بخشنامه هجدهمین جشنواره شهید رجایی خبر داد. مهدیان گفت: در راستای تحقق مفاد ماده ۱۴ آئین نامه ترویج و توسعه فرهنگ ...

■ جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره فجر تا فجر برگزار شد

جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره فجر تا فجر با حضور سید احمد زرهانی، قائم مقام، منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش و جمعی از مدیران و معاونین ستاد اقامه نماز و نمایندگان دستگاههای همکار در روز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه برگزار شد. سید احمد زرهانی در ...

■ جلسه هم اندیشی تدوین سند ۲۰ ساله اقامه نماز کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، این جلسه به میزبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور دکتر زرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ، سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور، حجت الاسلام ارباب سلیما ...

■ جلسه هیات عالی داوری ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد

با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، محمدحسین رضایی نماینده رئیس جمهور در امر اقامه نماز و جمعی از اعضای داوری در روز چهارشنبه، ۲۱ دی ماه برگزار شد. سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور در گفتگو ...
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز