نشست هم اندیشی جذاب سازی و تقویت برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز برگزار شد

■ نشست هم اندیشی جذاب سازی و تقویت برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز برگزار شد

نشست هم اندیشی جذاب سازی و تقویت برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز برگزار شد

 نشست هم اندیشی جذاب سازی و تقویت برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز و بنیاد حضرت مهدی (عج)، منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش و جمعی از مدیران مرکز و استان ها روز سه شنبه ۲۱ دی ماه در ساختمان ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد.

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز و بنیاد حضرت مهدی (عج) در این جلسه گفت: در استانی یک فرد موجه ای مشغول به کار است که همه او را قبول دارند، اما کار آن طور که  مسیر خود را باید طی کند، انجام نمی شود؛ بنابر این ما باید تغییراتی را در این زمینه ایجاد کنیم. تمام قدم هایی که در طول تمام این سال ها گذاشته شده خوب بوده ولی با توجه به اعتمادی که مقام معظم رهبری به ما کرده اند، باید ببینیم که به اندازه  حداکثر توانمان بازخورد خوبی را داشته ایم یا خیر.

وی در ادامه توضیح داد: طبق صحبتی که یک ماه پیش با دستگاه ها داشته ایم موضوعات خود را با این روند با آن ها در میان گذاشته ایم و نتیجه کار بر مبنای این شد که وارد فضای پویایی شویم و نگاه و راه های کهنه را دور بریزیم.

سید احمد زرهانی بیان کرد: همکاران باید نگاه انتقادی خود را حفظ کنند و موارد مکتوب و انجام شده را مورد ارزیابی قرار دهند. همچنین گزینه هایی که نیاز به عملی شدن دارند را باید خودمان به صورت جدی برای آن برنامه ریزی مناسبی انجام دهیم.

قائم مقام ستاد اقامه نماز اظهار کرد: کار و ایده های جدیدی را که می شود انجام داد باید الهام بخش دیگران باشد، همچنین تفاوت انجام دادن کارها در استان ها باید مشخص و مورد ارزیابی قرار بگیرد.

وی بیان کرد: ما باید کار کنیم و برنامه های متحولی را در روند کاری خودمان قرار دهیم، همچنین دستگاه های نظارت کننده طی سال ها فعالیت های ما را مورد تشویق قرار داده اند، اما این مورد تشویق قرار گرفتن نباید باعث کم کاری یا تکراری بودن در روند کاری خودمان را رقم بزند، بلکه باید از تمام توان خود در جهت ایجاد طرح و برنامه های جدید اسفاده کنیم.

قائم مقام ستاد اقامه نماز و بنیاد حضرت مهدی (عج) تاکید کرد: برگزاری چنین جلسات باید به صورت منظم ادامه داشته باشد تا اصلاحات مورد نیاز را با هماهنگی و هم فکری یکدیگر بتوانیم بررسی کنیم و در پایان هر نشستی باید یک اتفاق مثبت بیافتد. ما نباید به یک زنجیره از فعالیت روزمرگی خود عادت کنیم، بلکه باید برای تحول جامعه و کارها مسائل و برنامه ریزی جدیدی را خلق کنیم.

در پایان سید احمد زرهانی گفت: دستگاه های فرهنگی و نظام تعلیم و تربیتی ما باید یک تغییر و تحولی داشته باشند که دچار روزمرگی نشوند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز ادامه داد: همیشه سعی کرده ام بدنه را به بخش متفکر دستگاه اضافه کنم و این اتفاق از سال ۶۳ رقم خورده، همیشه هم گفته ام اگر اندیشه و طرحی را دارید ما میدانی را ایجاد می کنیم تا کارها و طرح های موجود به نتیجه برسد. بنابر این تک به تک مدیر و افراد باید میدان را ایجاد کنند و این دایره را افزایش دهند تا با روند خوبی از تغییرات مواجه شویم و برای رشد یکدیگر تلاش کنیم.

همچنین در ادامه جلسه با توجه به گفت و گو های معاونین و مدیران قرار بر این شد تا به ائمه جماعات مدارس توجه ویژه ای شود و طرح چهره به چهره مدارس (ارتباط بیشتر معلمان با دانش آموزان به صورت حضوری) مورد بررسی قرار گیرد.

در آخر جلسه بیان شد تا از ظرفیت هنر و رسانه و موضوعات انگیزشی در ترویج فرهنگ اقامه نماز استفده شود و تمام افراد در بحث های فرهنگی، آموزشی و نمازی مورد توجه و استفاده قرار گیرند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1400/10/23 ساعت 10:44
کد : 5265
دسته : اخبار نماز در کشور
لینک مطلب
کلمات کلیدی
نماز
دکتر زرهانی
ستاد اقامه نماز
هم اندیشی

■ هر چه قدر برای نماز کار شود، کم است.

به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی نماز، مدیر و جمعی از کارکنان و اساتید مرکز تخصصی نماز با آیت الله اعرافی(دامت برکاته) دیدار کردند. در ابتدای این دیدار حجت الاسلام آیتی مدیر مرکز تخصصی نماز گزارشی از فعالیت های مختلف این مرکز در زمینه های آموز ...

■ مسابقه پیامکی نماز در نهج البلاغه برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، به مناسبت دهه مبارک ولایت و امامت و روز مباهله، ستاد اقامه نماز استان با مشارکت بنیاد بین‌المللی غدیر، بنیاد فرهنگی حضرت موعود (عج)، اداره کل ورزش و جوانان و شرکت توزیع نیروی برق استان، مسابقه پی ...

■ نقش هنر و رسانه در تبیین تربیت دینی جامعه

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی(ص) العالمیه در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) در بیت حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهرستانی با اشاره به مناجات راغبین امام سجاد(ع)، ابراز داشت: مناجات ...

■ هزاران تن از مسلمانان پاکستان، تصویر انسانی مسجد النور را تشکیل دادند

هزاران تن از مردم پاکستان که لباس سفید به تن داشتند در شهر مرزی جهنگ در ایالت پنجاب پاکستان جمع شدند تا تصویر انسانی مسجد النور در شهر کرایست چرچ در نیوزیلند را بسازند، جایی که 4 هفته پیش در آن 50 نمازگزار توسط یک مهاجم نژادپرست حامی ...

■ ترویج اقامه نماز سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با اشاره به اینکه رسانه ملی مهم‌ترین رسانه در انعکاس فرهنگ نماز است گفت: هر چه به موضوع نماز و اهمیت آن در بین خانواده بپردازیم بیشتر می‌توانیم از برخی از آسیب‌های اجتماعی در جامعه جلوگیری کنیم. به گزارش ...
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز