معضل کاهل‌نمازی در جامعه رفع شود/ نماز شفابخش دردهای جامعه

■ معضل کاهل‌نمازی در جامعه رفع شود/ نماز شفابخش دردهای جامعه

معضل کاهل‌نمازی در جامعه رفع شود/ نماز شفابخش دردهای جامعه

 سید احمد زرهانی ظهر امروز در آیین تجلیل از خادمان و فعالان ترویج و توسعه فرهنگ نماز با بیان اینکه مهمترین وظیفه متولیان امور نماز کالبدشکافی است اظهار کرد: نماز این قدرت را دارد که از آلوده شدن به مفاسد جلوگیری کند.

وی افزود: در حوزه نماز از سوی غرب و غرب‌زدگان داخلی تهدید می‌شویم آنها هر دو می‌خواهند حکومت دینی را کمرنگ و کم‌رمق کنند و این رسالت ماست که با آن مقابله کنیم.

نماز شفای دردهای جامعه

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ضمن تاکید بر اینکه هر یک از ما می‌تواند مقدرات بخشی از جامعه را تغییر دهد و اگر ما تغییر ندهیم دیگران هستند که تغییر دهند گفت: بر این اساس نماز را باید از دو زاویه ببینیم یکی اینکه نماز عبادتی بر عهده ماست و بسیار با اهمیت است دیگر اینکه نماز شفای جامعه است.

وی با اشاره به معضل کاهل نمازی در جامعه و به ویژه جوانان خاطرنشان کرد: امروز جامعه ما با کاهل نمازی مواجه است، والدین نمازی هستند اما ارتباط آنها با فرزندان کمرنگ است و اگر این کاهل نمازی ادامه یابد، آسیب پذیری بیشتر می‌شود.

 زرهانی نماز را نقطه شفابخش دردهای آشکار و پنهان جامعه دانست و گفت: اکثر تارک‌الصلاه‌ها و کاهل‌نمازها در تحقیقاتی که انجام شد، گفته‌اند ما فلسفه نماز را نمی‌دانیم بنابراین باید مطالعات دانشگاهی انجام شود تا جامعه امروز با فیوضات نماز آشنا شوند.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس اظهار کرد: مدارس در حال بازگشایی است و ستاد اقامه نماز اندیشه‌ای به نام پیوند مدرسه، مسجد و نماز دارد که باید مجدد پیگیری شود.

لزوم تبیین فلسفه نماز در جامعه

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور تاکید کرد: طلاب فاضل آشنا به روانشناسی کودک و نوجوان و متعهد به اندیشه‌های امام و انقلاب و رهبری باید وارد مدارس و دانشگاه‌ها شوند تا رابطه مدارس با مساجد محکم شود‌‌.

وی با بیان اینکه با مهندسی‌هایی که از بیرون بر شاکله جامعه و نماز صورت می‌گیرد، ریزش‌ها بیشتر و رویش‌ها کمتر می‌شود افزود: باید مبادله افکار صورت گیرد و فلسفه نماز را در جامعه بیان کنیم تا افراد بدانند در برابر نماز چه رفتاری باید داشته باشند.

زرحانی با بیان اینکه ۷ میلیون دانش‌آموز دختر و ۲ میلیون دانشجوی دختر در کشور داریم عنوان کرد: باید بررسی شود چقدر این دختران با معارف نماز ارتباط برقرار می‌کنند و چقدر با کتب نماز، تفسیر قرآن و مسائل تربیتی ارتباط دارند.

وی با تاکید بر اینکه فرصت هم‌اندیشی باید فراهم شود و از رسانه‌ها و صدا و سیما نیز باید کمک بگیریم افزود: ۹۰۰ هزار کتاب در حوزه نماز تالیف شده است که می‌توان از آنها بهره گرفت، در برگزاری مسابقات می‌توانیم از فرهنگ ترویج نماز بهره‌مند شویم، همچنین از نمازخانه‌های بین راهی و پیوند مدرسه و مسجد می‌توان استفاده کرد.

ستاد اقامه نماز همدان جزو برترین‌های کشور

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در ادامه با بیان اینکه ستاد اقامه نماز استان همدان از برترین‌ ستادهای نماز در کشور است گفت: حجت‌الاسلام حسنی‌حلم همواره در زمینه ترویج فرهنگ نماز اهتمام ویژه‌ای داشت که ما نیز قدردان هستیم.

در پایان مراسم از خادمان و مروجان فرهنگ نماز تجلیل صورت گرفت.

 

ستاد اقامه نماز

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1400/9/4 ساعت 10:33
کد : 5180
دسته : اخبار نماز در کشور
لینک مطلب
کلمات کلیدی
نماز
دکتر زرهانی
کاهل نمازی
نماز در جامعه
فرهنگ نماز
فلسفه نماز
ترویج نماز

■ مشروحی از دیدار اخیر پژوهشگران حوزه تمدنی با رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب، یازدهم بهمن ماه سال جاری دیداری با محققان و پژوهشگران و اساتید فعال در حوزه تمدنی داشتند. حجت الاسلام سیدمحمد حسین متولی امامی مدیر مؤسسه مطالعات تمدن اسلامی و رییس مؤسسه فتوح اندیشه اصفهان، از اساتید حوزه و دانشگاه و صاحب نظران ...

■ ستاد اقامه نماز استان تهران از برتری بانک رفاه برای دومین سال پیاپی تجلیل کرد

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، ستاد اقامه نماز استان تهران بر اساس شاخص های تحقق برنامه های آموزشی، پژوهشی، تبلیغی، ترویجی، تکالیف عمومی مدیریتی- تمهیدی و بومی و ابتکاری سازمان ها و دستگاه‌های اجرایی استان را مورد بررسی قرار می دهد و بر ...

■ همه مدیران موظفند در راه اشاعه فرهنگ نماز گام های موثر بردارند

ابتدا پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید حجت الاسلام و المسلمین سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس درخصوص اهمیت نماز در قرآن و سخنان پیامبر اکرم (ص) گفت: در قرآن کریم ۹۰ مرتبه بطور مستقیم و ۹۰۰ مرتبه بطور غیرمستقیم به نماز اشاره شده است. همچنی ...

■ سی و هفتمین دوره مسابقات «قرآن، عترت و نماز» دانش آموزان کشور در مشهد برگزار می شود

«علیرضا مالک اشرفی» با بیان اینکه چهارمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان و همچنین سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور به میزبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی در شهر مشهد برگزار خواهد شد، گفت:مسابقات قرآ ...

■ تقدیر ستاد اقامه نماز کشور از بهنوش طباطبائی

در مراسمی با حضور محمد احسانی مدیرشبکه یک سیما، ستاد اقامه نماز کشور و ستاد اقامه نماز رسانه ملی از تعدادی از عوامل و بازیگران مجموعه تلویزیونی «میکائیل» تقدیر کرد. گروه سینما و تلویزیون: در مراسمی با حضور محمد احسانی مدیرشبکه یک سیما، س ...
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز