دکتر سید احمد زرهانی به سمت قائم مقامی بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) منصوب شد

در جلسه مشترک ستاد اقامه نماز کشور و بنیاد حضرت مهدی موعود (عج)؛
■ دکتر سید احمد زرهانی به سمت قائم مقامی بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) منصوب شد

دکتر سید احمد زرهانی به سمت قائم مقامی بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) منصوب شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، جلسه مشترک شورای معاونین ستاد اقامه نماز کشور و بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) با حضور دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد و حجت الاسلام متوسل مدیر عامل بنیاد ، مدیران و معاونین ستاد و بنیاد برگزار شد.

در ابتدا این جلسه حجت الاسلام متوسل، مدیر عامل بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) ضمن بیان هدف حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور از ایجاد ساختمان جدید گفت: هدف از ایجاد این ساختمان تجمیع مجموعه های تحت نظارت حجت الاسلام قرائتی از جهات تشکیلاتی و امکاناتی در سطح استان ها بوده است.

وی افزود: تا کنون در پنج الی شش استان ، مدیریت ستاد و بنیاد و مکان آن ها نیز یکی شده است.

حجت الاسلام متوسل با بیان اینکه باید مدیریت بنیاد و ستاد هم در مرکز به دست یک نفر باشد افزود: پیشنهاد شد تا دکتر زرهانی قائم مقامی بنیاد را همچون ستاد به دست گیرند که این مهم با موافقت حجت الاسلام قرائتی و بزرگواری دکتر زرهانی، امروز در میلاد امام محمد باقر (ع) و ابتدا ماه رجب اتفاق خواهد افتاد و حکم مسئولیت ایشان تقدیم میشود.

در ادامه دکتر زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه راه نرفته ای پیش روی ماست گفت: نقشه راهی باید داشته باشیم تا بدانیم چکار باید بکنیم و ادامه به اهداف تعیین شده برسیم.

دکتر زرهانی با اشاره به تجربه های حجت الاسلام متوسل و همچنین همکارانشان در بنیاد و استان ها گفت: استاد متوسل تجربه های بسیاری در زمینه مهدویت دارند که باید طی این مسیر به ما کمک کنند و از این تجربه ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به بیست سال پیش رو و اتفاقات پیش رو در جهان گفت: باید سند بیست ساله ای را مشابه سند بیست ساله ستاد برای بنیاد داشته باشیم تا بدانیم در افق ۱۴۰۰ الی ۱۴۲۰ چکار باید بکنیم.

دکتر زرهانی افزود: کالبدشکافی وضع موجود و ترسیم چشم انداز آینده برای ما روشن میکند که چه قدم هایی را باید برداریم.

وی با اشاره به سال پیش رو افزود: سال آینده باید سال تدوین برنامه ها در بعد های کوتاه مدت و بلند مدت باشد.

دکتر زرهانی با بیان اینکه همه مجموعه های تحت اشراف حجت الاسلام باید تحت کالبد یک مدیریت باشند گفت: هدف کوتاه مدت تلفیق دو مجموعه ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) است که این مهم سخت ولی امکان پذیر است اما فعلا این امر میسر نیست.

وی افزود: در دید بلند مدت و ایجاد اهداف بلند مدت باید بدانیم که برای این دو مجموعه چکار باید بکنیم.

در پایان حجت الاسلام متوسل با تقدیم حکم مسئولیت قائم مقامی بنیاد به دکتر زرهانی از اقدامات ایشان در حوزه نماز تقدیر کردند و خواستار ایجاد تحول در بنیاد شدند.

متن این حکم به شرح زیر می باشد:

 

برادر گرامی جناب آقای دکتر سیداحمد زرهانی
سلام علیکم
با عنایت به سوابق و تجربیات ارزشمند جنابعالی در حوزه های آموزشی، فرهنگی و دینی و موافقت ریاست محترم هیأت امناء، به استناد ماده ۲۱ اساسنامه، جنابعالی را به سمت قائم مقام خود در بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) ، به مدت یکسال منصوب می نمایم.
بهره مندى دو مجموعه ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدى موعود (عج) از ظرفیت های یکدیگر و تعامل هر چه بیشتر همکاران، بستری را برای بهره وری افزون تر، از مکان، امکانات و نیروهای خدوم دو مجموعه فراهم خواهد کرد.
پیشاپیش از لطف و بزرگواری جنابعالی در پذیرش این مسئولیت سپاسگزارم و توفیق جنابعالی در خدمت به ساحت امام عص (عج) را از خداوند متعال خواستارم.
محمود متوسل
مدیرعامل بنیاد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1399/11/25 ساعت 14:42
کد : 4744
دسته : اخبار نماز در کشور
لینک مطلب
کلمات کلیدی
نماز
ستاد اقامه نماز
دکتر زرهانی
بنیاد مهدی موعود
مرکز تخصصی نماز

■ مساجد دمشق و ریف دمشق برای اقامه نماز جماعت امروز بازگشایی می شوند.

وزارت اوقاف سوریه اعلام کرد: مساجد برای اقامه نماز جمعه و جماعت در دو استان دمشق و ریف آن از امروز یکشنبه (26 مرداد ماه) بازگشایی می شوند. وزارت اوقاف سوریه در این بیانیه آورده است: به مدت 15 روز مساجد دو استان دمشق و ریف دمشق بسته بود که قرار است ...

■ اجرای مرحله دوم طرح عملی «نماز کلید بهشت» در ایلام

به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، سمیه حیدری، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان ایلام اظهار کرد: از آنجا که ارتقاء سطح زندگی بی‌سوادان و کم‌سوادان در تمام ابعاد اجتماعی، مذهبی و فرهنگی از سیاست‌های نهضت سوادآموزی است، ...

■ اقامه نماز صبح صدها هزار فلسطینی در مساجد کرانه باختری

بعد از حدود 70 روز از تعطیلی مساجد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، درهای مساجد کرانه باختری روز گذشته (دوشنبه 5 خرداد ماه) به روی نمازگزاران گشوده شد.صدها هزار فلسطینی نماز صبح را در مساجد کرانه باختری اقامه کردند. درهای مساجد کرانه باختری با رع ...

■ اتاق عقد رایگان مسجد جمکران برای زوج‌هایی با مهریه کمتر از ۱۱۴ سکه

حجت‌الاسلام یاسین حسین‌آبادی معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به فعالیت اتاق عقد این مسجد اظهار داشت: باتوجه به علاقه زائران و مشتاقان امام زمان(عج) برای آغاز زندگی و قرائت خطبه عقد در مسجد مقدس جمکران، از ۵ سال گذشته، اتاق عقدی با عن ...

■ حمله بیش از ۴۰۰ شهرک‌نشین به مسجدالاقصی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از پایگاه لبنانی العهد، شهرک نشینان رژیم صهیونیستی به صحن‌های مختلف مسجدالاقصی یورش بردند. بر اساس این گزارش، ۴۲۰ شهرک نشین صهیونیست در اقدامی هتاکانه ضمن یورش به صحن‌های مسجدالاقصی اقدام به ...
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز