از فعالیت حضوری ۳۵۴ فرهنگی و ۱۰۸ روحانی در زمینه نماز تا برگزاری جشن شکوفایی برای دانش‌آموزان

در نشست پیش اجلاس سراسری آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد مطرح شد:
■ از فعالیت حضوری ۳۵۴ فرهنگی و ۱۰۸ روحانی در زمینه نماز تا برگزاری جشن شکوفایی برای دانش‌آموزان

از فعالیت حضوری ۳۵۴ فرهنگی و ۱۰۸ روحانی در زمینه نماز تا برگزاری جشن شکوفایی برای دانش‌آموزان

ه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، نشست پیش اجلاس سراسری آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد با محوریت طرح پیوند «نماز، خانه، مسجد و مدرسه» امروز (۲۳ دی ماه) با حضور نماینده ولی‌فقیه و مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در محل اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد برگزار شد.

«هادی زارع پور» در این نشست با اشاره به اینکه اداره قرآن، عترت و نماز در اداره کل آموزش و پرورش استان فعال است، گفت: نماز تکلیفی است که در هیچ حالتی از انسان ساقط نمی‌شود و برترین عبادت بوده و جز ارکان پنج گانه دین محسوب می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در زمینه برپایی نماز جماعت در مدارس ۱۰۸ روحانی و ۳۵۴ فرهنگی به صورت حضوری نماز برگزار می‌کنند، ادامه داد: آموزش عملی نماز مورد اهتمام بوده و در همه مدارس ابتدایی استان آموزش عملی نماز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جشن شکوفایی برای دانش‌آموزان سوم و هشتم دخترانه و پسرانه در استان برگزار می‌شود، یادآور شد: بحث تقلید، مرجعیت و معرفی مراجع در مدارس متوسطه اول، دوم و دخترانه ابتدایی از سوم دبستان تا ششم صورت می‌گیرد.

زارع پور خاطرنشان کرد: امسال بیست و نهمین اجلاسیه سراسری قرآن، نماز و عترت را داریم و برگزاری دوره آموزشی نماز با همکاری ستاد اقامه نماز استان نیز انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: توسعه نمازخانه های استان و نظارت بر اجرای زنگ نماز در برنامه هفتگی مدارس، شرکت دسته جمعی در نماز جمعه، برگزاری دوره سواد رسانه‌ای با موضوع قرآن و عترت و تشکیل گرو‌ه‌های فرهنگیان و دانش‌آموزان در بستر شاد و پیش اجلاسیه‌های نماز برگزار می شود.

وی با اشاره به فراخوان پیش اجلاسیه که ۲۰۰ نفر در آن شرکت داشتند، اجرای دوره مبین به صورت مجازی و دوره آموزشی معلمان سوم ابتدایی و دبیران پایه هشتم در بستر شاد که ۴۳۵ نفر شرکت داشتند، گفت: مسابقه «در مسیر نور»، پویش «در هر خانه یک نماز جماعت» و پویش «جشن تکلیف» در استان و همچنین راه اندازی پاسخ به سوالات نماز از دیگر برنامه‌ها به شمار می‌رود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1399/10/24 ساعت 10:33
کد : 4696
دسته : اخبار نماز در استان‌ها
لینک مطلب
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز