حضور دبیر ستاد اقامه نماز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان

■ حضور دبیر ستاد اقامه نماز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان

حضور دبیر ستاد اقامه نماز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان

ه گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان، جلسه ستاد اقامه نماز کانون این استان صبح سه‌شنبه ۲۳دی‌ماه، در محل سالن مطالعه مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک همدان و با حضور دبیر ستاد اقامه نماز، مدیر کل کانون و معاونان و کارشناسان هر دو اداره، برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، بهناز ضرابی‌زاده، ضمن تشکر از حضور میهمانان در کانون، به اهمیت آموزش نماز به کودکان و نوجوانان اشاره کرد و با استناد به حدیثی از حضرت علی علیه‌السلام که می‌فرمایند: «نماز را به کودکان خود تعلیم دهید و آنها را از ۸ سالگی به اقامه نماز وادار نماید»، آموزش در دوران کودکی را یک نوع عبادت خواند وخاطر نشان کرد، هر آنچه که ما به کودکان و نوجوانان تعلیم می‌دهیم اگر به شکل صحیح آن باشد، موجب ثواب و برکت، و اگر خلاف آن باشد مورد عقاب می‌گردد.
ضرابی‌زاده، ضمن تشریح فعالیت‌های مجازی کانون از لحظه شروع ویروس کرونا، به فعالیت‌های اجراشده با موضوع نماز اشاره کرد و گفت: از ۱۳۰۰ کلیپ تولید شده توسط مربیان کانون، ۱۷۸ مورد آن با موضوع نماز است.
وی از مراسم‌های دیگر این اداره کل، زیارت عاشورا در ماه محرم و صفر، بهشتیان کوچک در ماه مبارک رمضان و مراسم سوگواری در ایام فاطمیه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی نام برد.

در ادامه حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسنی‌حلم، دبیر ستاد اقامه نماز استان، علاوه بر تشکر از زحمات و تلاش‌ها و تدابیر مجموعه کانون در جهت اعتلاء فرهنگ نماز از اهمیت کار و فعالیت در بحث کودکان سخن به میان آورد و گفت: فعالیت‌ها برای این سن خاص از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بنا به گفته امام صادق علیه‌السلام، اثر علم‌آموزی در سنین کودکی، مانند حکاکی بر روی سنگ‌ است.
وی فعالیت‌ها و تلاش‌های مربیان کانون را از همین مقوله دانست.
حسنی‌حلم در ادامه به اهمیت روش برخورد با کودکان اشاره کرد و بیان داشت: با کودکان باید با زبان کودکی سخن گفت و با آن‌ها رفتار کرد، تا اثرگذاری خاص خودش را داشته باشد.
وی هم‌چنین به اهمیت فعالیت‌های مجازی در این برهه از زمان تاکید کرد و اذعان داشت: هرچند فعالیت‌های حضوری کاربردی‌تر و بهتر است، ولی در این شرایط، باید هرچه بیشتر به فعالیت‌های مجازی اهتمام ورزیم.
 ‏در پایان کارشناسان فرهنگی ستاد، با ارائه نظرات خود به شرکت هرچه بیشتر مربیان و اعضا در فعالیت‌های مجازی با موضوع نماز تاکید کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1399/10/24 ساعت 09:54
کد : 4694
دسته : اخبار نماز در استان‌ها
لینک مطلب
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز