امنیت جهانی با نماز و ذکر حاصل می شود

■ امنیت جهانی با نماز و ذکر حاصل می شود

امنیت جهانی با نماز و ذکر حاصل می شود

آیت الله «عبدالکریم عابدینی» در پنجمین اجلاس استانی نماز و مدرسه که در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، بیان کرد: نماز ستون دین است و ستون را نمی شود رها کرد و باید آن را برپا داشت، نماز برای همه امور دین، ستون است و اگر نماز اقامه شد، حلال و حرام دین، وحدت و انسجام، عدالت دینی و زیبایی های معنوی و مادی جامعه اسلامی سروسامان می یابد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: ولایت ستون نماز است و بر اساس برخی روایات، در قیامت خداوند متعال به نماز نگاه می کند و اگر به نماز نگاه کرد و پسندید به دیگر اعمال هم نگاه می کند و بر اساس روایات اگر کسی نداند امام و رهبرش در امور دینی چه کسی هست، ذره ای ثواب در قیامت نزد خداوند ندارد و اهل ایمان به حساب نمی آید.

وی اضافه کرد: نماز انسان را نیرومند می کند، ما هرچه گرفتاری داریم ناشی از ضعف عقلانی و ارادی است و قوت عقل به دانایی معنوی است و اراده ما نیازمند توانایی است و خداوند متعال عبادت به ویژه نماز را برای کسب تقوا قرار داده است و تقوا عقل را دانا و اراده را توانا می کند.

آیت الله عابدینی اعلام کرد: انسان با تقوا در هر عرصه ای با قوت حضور دارد و تحت تاثیر نیست و دیگران نمی توانند او را مدیریت کنند و دهن بین نیست؛ عقل دانا و اراده توانا وابسته به تقوا است.

وی تأکید کرد: نماز عمران و آبادانی را رقم می زند، ما برای اینکه کشور آباد، آموزش و پرورش و دانشگاه با نشاط علمی داشته و مردم با نشاط، اهل دانش و علم و کار و زحمت داشته باشیم، همه اینها با نماز آغاز می شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: هرچه عبادت و بندگی بیشتر باشد، آرامش افزایش می یابد و امنیت جهانی هم با نماز و ذکر حاصل می شود.

وی با تقدیر از برگزارکنندگان این اجلاس استانی افزود: اگر فرزندان ما از سنین دانش آموزی با شیرینی نماز، قرآن، ذکر و محافل دینی و معنوی آشنا شوند، سرمایه های عظیم اجتماعی و امنیتی روزی ما خواهد بود.

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: شعار اجلاس بیست و هشتم نماز، نماز و مدرسه است و اگر طالب آینده بهتر هستیم، راهی نداریم جز اینکه به مدرسه توجه کنیم و مدرسه است که می تواند حد و قواره جامعه ما را تعیین کند.

خیرالله رحمانی عنوان کرد: اگر به دنبال این هستیم فرزندان مان به زندگی پاک دسترسی داشته باشند، باید محیط مدرسه را محیط تربیت دینی کنیم و شعار اجلاس بیست و هشتم، نماز و مدرسه بیانگر این است مدرسه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و لازم است همه ظرفیت ها را در کنار مدرسه قرار دهیم.

وی با اشاره به وضعیت مدارس استان بیان کرد: ۱۲۳ مدرسه در استان قزوین فاقد نمازخانه مستقل و کلاسی است و ۱۰ تا ۱۵ مدرسه شرایط بحرانی در این حوزه دارند چراکه دانش آموزان بسیاری در این مدارس مشغول تحصیل هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خاطر نشان کرد: در ۹۷ درصد مدارس ما نماز جماعت در حال برگزاری است که بخشی با حضور روحانیون و بخشی از طریق فرهنگیان است و در ۲۰۵ مدرسه امام جماعت روحانی داریم.

وی یادآور شد: در ۷۰ درصد مدارس از حضور ائمه جماعت روحانی محروم هستیم که لازم است برنامه یزی دقیق شود و ۱۶ درصد مدارس و ساختمان های آموزشی هم از حداقل فضای لازم برای نماز جماعت محروم هستند.

منبع:شبستان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1398/9/11 ساعت 10:56
کد : 3876
دسته : اخبار نماز در استان‌ها
لینک مطلب
کلمات کلیدی
نماز
امنیت با نماز
نماز و ذکر
عبادت
بندگی
یادخدا
مرکز تخصصی نماز
qunoot
namaz

■ بخش قرائت صحت نماز جشنواره قرآنی مدهامتان در لرستان برگزار می شود

محمد ابدالی پور، در جمع خبرنگاران، افزود:  جشنواره قرآنی مدهامتان در مرحله شهرستانی و استانی در خرم آباد برگزار می شود. سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، اظهار داشت: بخش قرائت صحت نماز جشنواره قرآنی مدهامتان شهرستان خرم آباد ...

■ بی‌اعتنایی به فریضه نماز آسیب‌های اجتماعی به دنبال دارد

عبدالله صانعی در جلسه ستاد اقامه نماز این شهرستان اظهار کرد: در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی اقدام اساسی انجام دهند تا این فریضه دینی به بهترین نحو برگزار شود. وی با بیان اینکه حوزه علمیه مدرسه علوم دینی است و پرورش عالمان ...

■ افتتاح مسجد «اوابین» در شارجه

اداره امور اسلامی شارجه در منطقه «جرینه»، مسجد «اوابین» را با ظرفیت دو هزار نمازگزار افتتاح کرد. این مسجد مصلایی برای بانوان و آقایان دارد و دارای دو طبقه است. این مسجد در مساحت 10 هزار مترمربع بنا شده و علاوه بر مصلی، ی ...

■ آقا «مرتضی» گل سرسبد فامیل/ نماز اول وقت عامل رستگاری فرزندم شد

آقا «مرتضی» گل سرسبد فامیل/ نماز اول وقت عامل رستگاری فرزندم شد پدر اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هرگاه شخصی نسبت به نظام کج خلقی می کرد، «آقا مرتضی» موضع می گرفت، گفت: از تمام فرزندانم راضی هستم اما ...

■ مسجد «شیخ زاید» امارات برای مقابله با کرونا تعطیل می‌شود

درهای مسجد بزرگ شیخ زاید در ابوظبی از امروز (یکشنبه 25 اسفند) به روی نمازگزاران و بازدیدکنندگان بسته می شود. متولیان مسجد شیخ زاید اعلام کردند که این مسجد به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و اقدام برای ضد عفونی کردن آن به طور موقت و تا اطلاع ثان ...
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز