برگزاری دوره آموزشی تربیت مربی نماز در حوزه خراسان شمالی

مسئول اداره تبلیغ حوزه علمیه خراسان شمالی خبر داد:
■ برگزاری دوره آموزشی تربیت مربی نماز در حوزه خراسان شمالی

برگزاری دوره آموزشی تربیت مربی نماز در حوزه خراسان شمالی

حجت‌الاسلام مهدی مهرپویان، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در خراسان شمالی، از برگزاری دوره آموزشی تربیت مربی نماز در حوزه علمیه استان خبر داد و افزود: این دوره آموزشی با تدریس استاد اعزامی از مرکز تخصصی نماز قم و با همکاری اداره تبلیغ حوزه علمیه خراسان شمالی و ستاد اقامه نماز استان به مدت دو روز برگزار شد.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این دوره تربیت مربی و کارشناس نماز بود، افزود: تدریس مباحث این دوره بر عهده حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌محمد باقی، از اساتید مرکز تخصصی نماز قم و مسئول کارگروه اسرار نماز قم بود.

حجت‌الاسلام مهرپویان که مسئول نمایندگی معاونت تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه قم در خراسان شمالی هم هست، گفت: روحانیان شرکت‌کننده در این دوره مقدماتی با مباحث مربوط به نماز ازجمله آداب، احکام و شیوه‌های دعوت به نماز به‌ویژه شیوه‌های جذب آشنا شدند.

وی با اشاره به حضور طلاب برادر و خواهر سطح دو به بالا در این دوره آموزشی، اضافه کرد: از این روحانیان و مربیان برای تبیین معارف نماز و دعوت به نماز در مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد استفاده می‌شود.

حجت‌الاسلام مهرپویان با یادآوری اینکه سال گذشته هم دوره مشابهی در استان برگزار شد، ادامه داد: این روحانیان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی به‌عنوان کارشناس و مربی نماز به مدارس و مراکز مختلف اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه تربیت کارشناس ویژه نماز ازجمله نیازهای موجود در جامعه است، ادامه داد: روحانیان شرکت‌کننده در دوره تربیت مربی نماز باید دغدغه جدی‌تری درزمینهٔ نماز داشته باشند و مهارت‌های لازم در بحث شیوه‌های جذب افراد به نماز را کسب کنند تا بتوانند نیاز جامعه را برطرف کنند.

مسئول اداره تبلیغ حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: در طول سال جلسات نمازشناسی مختلفی در مدارس و ادارات مختلف استان برگزار می‌شود و این کارشناسان می‌توانند به‌عنوان سخنران در این نشست‌ها حضور یابند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1397/9/14 ساعت 10:21
کد : 2768
دسته : اخبار نماز در استان‌ها
لینک مطلب
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز