اقامه نماز جماعت یک هزار روحانی در مدارس استان گلستان

■ اقامه نماز جماعت یک هزار روحانی در مدارس استان گلستان

 اقامه نماز جماعت یک هزار روحانی در مدارس استان  گلستان

حجت الاسلام لطیف صادقی، معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران  از فعالیت تبلیغی بیش از 200 مبلغ طرح امین در مدارس استان خبر داد.

وی با اشاره به این که از 200 مبلغ مدارس طرح امین بخش مهمی در مدارس دخترانه استان حضور دارند، افزود: حضور این مبلغان در این مدارس اثرات مطلوبی در تقویت مبانی دینی و اعتقادی دانش آموزان به ویژه در مسأله عفاف و حجاب داشته است. 

حجت الاسلام صادقی با بیان این که با توجه به گستردگی جغرافیایی استان و همچنین وجود هزاران مدرسه در استان این تعداد مبلغ پاسخگوی نیاز دانش آموزان نیست، افزود: طی برنامه ریزی ها و تفاهم های صورت گرفته در تلاش هستیم حضور مبلغان طرح امین در مدارس را تقویت کنیم.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که حضور مبلغان دینی در مدارس به معنای دخالت در امور فرهنگی، آموزشی و اجرایی مدارس نیست، خاطرنشان کرد: مبلغان دینی می توانند بازوی توانمندی برای مسؤولان مدارس به منظور تقویت برنامه های دینی و فرهنگی مدارس باشند.                                 

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با بیان این که در حال حاضر آسیب های بسیاری دانش آموزان ما را تهدید می کند، افزود: دانش آموزان در سنی قرار دارند که نیازمند نگهداری و توجه بیشتری هستند.

حجت الاسلام صادقی با اشاره به این که حوزه علمیه ظرفیت و پتانسیل مناسبی برای دستگاه تعلیم و تربیت است، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید بیشتر از توانمندی مبلغان به ویژه طلاب جوان و مستعد مدارس علمیه بهره گیرد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که در حال حاضر طلاب خوش فکر و مستعدی در مدارس علمیه حضور دارند که می تواند با بهره گیری از ابزار نوین تبلیغی پیام دین را در میان دانش آموزان تبیین و تبلیغ کنند، افزود: در حال حاضر نیز بسیاری از این طلاب در قالب گروه های تبلیغی به صورت خودجوش در مناطق مختلف استان به فعالیت های تبلیغی مشغول هستند.

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که متأسفانه امروز با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، آسیب های اجتماعی نیز در جامعه گسترش یافته است، بیان داشت: باید برای برخورد با این آسیب های خطرناک بیشتر تدبیر شود تا شاهد اثرات نامطلوب این آسیب ها بر روی نسل جوان نباشیم.

حجت الاسلام صادقی با بیان این که تعامل و ارتباط چهره به چهره مبلغان دینی با دانش آموزان می تواند اثرگذاری تبلیغ را دو چندان کند، افزود: تعامل یک طلبه جوان با دانش آموزان به طور حتم اثر مطلوب تری را در پی خواهد داشت.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز فضای مجازی به طور لحظه ای در حال گسترش و فراگیری در جامعه است، گفت: بخش مهمی از جامعه جوان و حتی دانش آموزان ما نیز درگیر این موضوع هستند که می تواند اثرات نامطلوبی برای جامعه داشته باشد.

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با تأکید بر تعامل بیشتر دستگاه تعلیم و تربیت با حوزه های علمیه افزود: باید مصوبات ستاد همکاری های آموزش و پرورش و حوزه علمیه عملیاتی تر شود تا شاهد خروجی مناسبی از این تعاملات دو سویه باشیم.

حجت الاسلام صادقی در ادامه سخنان خود همچنین به اقامه نماز جماعت از سوی حدود هزار روحانی در مدارس استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این روحانیان امام جماعت با هدف اقامه نماز و پاسخگویی به سؤوالات دینی به مدارس اعزام می شوند.                   

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شیوه های تبلیغ دین در سطح مدارس و برای دانش آموزان باید جذاب و قابل فهم باشد، بیان داشت: بیان مطالب سنگین و غیر قابل فهم اثر گذاری مناسبی در فرآیند تبلیغی نخواهد داشت.

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که در گذشته بسیاری از گروه های تبلیغی در مدارس حضور پیدا می کردند و به اجرای برنامه های تبلیغی می پرداختند، گفت: با هماهنگی های صورت گرفته حضور این گروه های تبلیغی منوط به نظر مثبت معاونت تبلیغ حوزه علمیه استان است.

منبع: حوزه نیوز

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1397/4/16 ساعت 15:06
کد : 2384
دسته : اخبار نماز در کشور
لینک مطلب
کلمات کلیدی
استان گلستان
امام جماعت
طرح امین

■ اولین جلسه هم اندیشی بیست وپنجمین اجلاس سراسری نماز با عنوان نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی

اولین جلسه هم اندیشی بیست وپنجمین اجلاس سراسری نماز با عنوان نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی به منظور جمع بندی فعالیت های انجام شده و در دست اقدام دستگاه های اجرایی فعال و مرتبط در حوزه ی آسیب های اجتماعی در ساختمان شماره 2 استانداری گلستان تشکیل ش ...

■ امام جماعتی را که با مردم ارتباط نداشته باشد قبول ندارم

آیت‌الله یزدی با انتقاد از برخی برنامه های صدا و سیما: همه در برابر واجبات مسئولیم/ امام جماعتی را که با مردم ارتباط نداشته باشد قبول ندارم رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با انتقاد از برگزاری برخی محافل تا پاسی از شب و برخی برنامه‌های تل ...

■ حمله به امام جماعت مسجد شهر موره فرانسه

حمله به امام جماعت مسجد شهر موره فرانسه امام مسجد شهر موره فرانسه برای مرتبه دوم، هنگام اقامه نماز صبح درمسجد مورد حمله و توهین قرار گرفت. امام جماعت مسجدی در شهر موره فرانسه (شهری در نزدیکی شهر تولوز)، که به همراه تعدادی از نمازگزارن برای اقامه ...

■ اولین امام جماعت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها

اولین امام جماعت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها در آغاز خود به تنهايى نماز مى‏ خواندم، تا پس از مدتى یک نفر به من اقتدا كرد و پس از آن كم كم افراد ديگر اقتدا كردند و به اين ترتيب نماز جماعت را در حرم مطهر آغاز كردم و تا امروز كه ۶۰ سال از آن ...

■ رفتار ائمه جماعت مساجد را فعال یا خلوت می‌کند

 آیت‎الله‎العظمی سیدمحمد علوی گرگانی گفت: پیامبر اکرم (ص) بیان فرمودند که امت من به ۷۳ فرقه تبدل می‌شوند، ولی فقط یک فرقه اهل نجات هستند. وی افزود: پیامبر اکرم که دلسوز امت هستند قطعا علائم و نشانه‎های فرقه اهل نجات را مشخ ...
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانسایت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز