■ نشست هم‌اندیشی جشنواره سراسری نماز در فضای مجازی

نشست هم‌اندیشی جشنواره سراسری نماز در فضای مجازی

نشست هم اندیشی جشنواره سراسری نماز در فضای مجازی با حضور نمایندگانی از وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات، ستاد اقامه نماز كشور، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان فعالیت های قرآنی جهاد دانشگاهی در شهركرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور استان های ستاد اقامه نماز در گزارشی  خبرگزاری بین المللی قرآن(ایكنا) از چهارمحال و بختیاری عنوان نمود : در این نشست كه پیش از ظهر امروز دوم بهمن ماه، در تالار مهمان‌سرای استانداری چهارمحال و بختیاری برگزار شد، مباحثی نظیر آخرین سیاست‌گذاری‌ها و محتوای جشنواره و میزان تعامل وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های مختلف بررسی شد.

انتشار ارزش‌های دینی در فضای مجازی یك ضرورت است

منصور سرگزی، معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز كشور در این نشست با اشاره به تاثیرگذاری فضای مجازی در جای‌جای زندگی مردم كشور، اظهار كرد: دستگاه‌های فرهنگی باید بیشتر به این فضا وارد شوند و این موضوع مورد تاكید مقام معظم رهبری نیز قرار دارد.

وی تأكید كرد: پرداختن جدی به تولید و انتشار ارزش‌های دینی از جمله نماز در حوزه فضای مجازی یك ضرورت است تا بتوان یك جبهه‌ قوی فرهنگی در بین قشر جوان و نوجوان كه بیشترین اثر پذیری را دارند، ایجاد كرد.

سرگزی یادآور شد: با توجه به سابقه مناسبی كه چهار محال و بختیاری در زمینه فرهنگی دارد، دبیرخانه اولین جشنواره نماز كشور به این استان سپرده شد.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز در پایان با بیان اینكه ۱۵ فروردین ماه سال آینده آخرین مهلت ارسال آثار و اختتامیه جشنواره نیمه اردیبهشت ماه خواهد بود،تصریح كرد: ۱۱۰ نفر از برگزیدگان جشنواره در پایان تجلیل خواهند شد.

نماز جمعه مهم‌ترین فضا برای تبلیغ جشنواره نماز است

در ادامه این نشست حجت الاسلام حسن اسكندریان، معاون اداره كل نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش اظهار كرد: با توجه به تحصیل ۱۳ میلیون دانش آموز در مدارس كشور و ارتباط آنان با ۲۶ میلیون ولی و یك میلیون پرسنل در آموزش و پرورش، می‌توان این سازمان را بهترین بستر برای فرهنگ سازی در جامعه محسوب كرد.

وی تصریح كرد: معمولاً جشنواره‌ها فضای مناسبی برای فرهنگ سازی هستند و فضای مجازی نیز از ظرفیت مطلوبی به‌منظور برگزاری این برخوردار است.

حجت الاسلام اسكندری بر لزوم تبلیغات گسترده در زمینه برگزاری این جشنواره تأكید كرد و گفت: نمازهای جمعه از جمله مهم‌ترین فضاهای تبلیغ جشنواره هستند.

معاون اداره كل نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: خروجی این جشنواره باید جمع‌آوری و در اختیار مردم آحاد مردم قرار داده شود.

با برگزاری جشنواره نماز؛ فضای مجازی می‌تواند به فرصت تبدیل شود

در ادامه این نشست حجت الاسلام جابر قلیان دبیر شورای فرهنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار كرد: با توجه به ارتباط تنگاتنگ فضای مجازی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توان گفت این وزارت با كل آحاد جامعه در ارتباط بوده و در این جشنواره دارای نقش مهمی است.

وی تصریح كرد: فضای مجازی یكی از راه‌های نفوذ دشمن كه می‌توان از این فضا در راه ترویج فرهنگ نماز استفاده و این تهدید را به فرصت تبدیل كرد.

حجت الاسلام قلیان یادآور شد: صدا و سیما، بسیج و جهاد دانشگاهی از دستگاه‌هایی هستند كه می‌توانند برگزاری مطلوب این جشنواره كمك كنند.

ارسال ۷۰۰ اثر به دبیرخانه اولین جشنواره نماز در فضای مجازی

در ادامه این نشست حجت الاسلام محمد كریمی، دبیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری، اظهار كرد: حدود چهار سال است كه ستاد اقامه نماز كشور به فضای مجازی وارد شده و استفاده از این ظرفیت عظیم كه در اختیار جوانان و نوجوانان است را در دستور كار قرار داده است.

وی تصریح كرد: تاكنون چهار دور مسابقه وبلاگ نویسی نماز در كشور برگزار شده كه دو دوره آن به میزبانی استان اصفهان و دو دوره آن در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شده كه در یكی از این جشنواره‌ها شش هزار وبلاگ نویس و دو هزار یاور فضای مجازی حضور داشتند.

حجت الاسلام كریمی افزود: به لطف وبلاگ‌هایی كه با موضوع نماز وارد فضای مجازی شده‌اند، امروز كلمه نماز در راس موتورهای جستجو قرار گرفته است.

دبیر ستاد اقامه نماز استان یادآور شد: خارج شدن از حالت یك موضوعی و برگزاری گسترده‌ برنامه‌های با موضوع نماز از جمله اهداف برگزاری اولین جشنواره نماز در فضای مجازی است.

وی با اشاره به اینكه این جشنواره در دو بخش تخصصی و عمومی برگزار می‌شود، گفت: تاكنون ۷۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

حجت الاسلام كریمی افزود: كمیته های استانی نظارت و ارزیابی و تبلیغات جشنواره با هدف برگزاری مطلوب جشنواره، تشكیل شده است.

وی در پایان با اشاره به اینكه تبلیغات میدانی در فضای مجازی می‌تواند در هر چه باشكوه تر برگزار شدن جشنواره كمك كند، گفت: نقش نماز در كاهش آسیب های اجتماعی، موضوع ویژه این جشنواره است.

1395/11/5 ساعت 21:51
کد : 16
لینک مطلب
کلمات کلیدی
فضای مجازی
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانسایت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز