■ احتراماً با توجه به محدودیت حضور در مساجد و اماکن زیارتی و شعار هر خانه یک مسجد؛ برای اینکه از دعا و برنامه های معنوی محروم نباشیم چگونه منازل خود را عبادتگاه کنیم و به چه طریقی برنامه عبادی دست جمعی به همراه اهل خانه و خانواده در منزل به جا بیاوریم که هر خانه یک منبع نورانی و معنوی شود؟

پاسخ:

در این شرایط بیماری کرونا که برطبق ضوابط علمی و دینی و فقهی محروم از حضور درمساجد، حسینه ،حرم ائمه معصومین علیهم السلام یا سائر اماکن زیارتی هستیم، توصیه می شود.

اولاً: در منازل ، اهل خانه، نمازهای پنجگانه را در اول وقت و به صورت جماعت برگزار نمایند، نماز که خود معراج مومن است بهترین وسیله برای حل مشکلات است و خداوند متعال در قرآن کریم فرموده است «وَ اسْتَعِينُوا بِالصَّبْرِ وَ الصَّلاةِ» تاکید شدید متون دینی بر نماز اول وقت است که آثار فراوان دنیوی و اخروی دارد.کسانی که نماز اول وقت برجای نمی آورند، مرتکب تضییع آن می شوند و از ضایع کنندگان آن محسوب میشوند.

ثانیاً : سعی نمائیم که موفق به قرائت قرآن کریم شویم، تلاوت کتاب الهی درمنزل نورانیت و حضور ملائکه الهی را موجب می شود و بسیاری از بلا ها و گرفتاری ها و نزاها را برطرف می سازد. برنامه داشته باشیم که هر یک از اعضای خانواده در لااقل در هر روز پنجاه ایه از آیات قرآن کریم را با توجه و تدبر تلاوت نماید.

ثالثاً : نسبت به اعمال و ادعیه ای که در کتاب مفاتیح الجنان آمده است ،مراقبت نمائیم.

رابعا : مراقبت بر حسن رفتار و گفتار داشته باشیم ، سعی نمائیم فضائل اخلاقی را در درون خود تقویت کنیم .همه در خانه به یکدیگر کمک کنیم و از این امر غافل نباشیم.

توجه به دعا در این شرایط بسیارمهم است . امام صادق علیه السلام فرمود: چنانچه بلائی نازل شود اگر مردم توجه به دعا وتضرع شوند آن بلا بسیار زود از آن جامعه دور می شود و اگر به دعا توجه نشود و آن بلا در مدت طولانی در میان جامعه باقی می ماند.
1398/12/27 ساعت 13:20
کد : 860
لینک مطلب

■ با سلام از کدوم قسمت باید در سایت قنوت ثبت نام کرد هرچه گشتم لینک ثبت نام ندیدم

سلام قسمت بالای صفحه "آموزش مجازی" http://amoozesh.qunoot.net/ ...

■ چرا بین کسي كه نمازش را خوانده و كسي كه نخوانده و بعد از مرگش پول می دهند و برایش نماز و روزه مي‌خرند نباید فرقي نباشد؟ آيا آن دنيا را هم پولدارها با خريد نماز و روزه به دست مي آورند و از زير بار گناه در مي‌آيند؟

1.اصولا هر عبادتي که در وقت خود به جا آورده شود ارزشمند تر از عبادت خارج از وقت است زيرا وقت خاصِ عبادت داراي اثر خاصي در تاثير گذاري عمل است و اين اثر در خارج از زمان خاصش کمتر است و حتي نماز اول وقت با نمازآخر وقت در تاثیرگذاری و ثواب متفاوت است، چ ...

■ این که شیعیان نماز عصر را بلافاصله بعد از نماز ظهر می خوانند بر خلاف سنت پیامبر ( صل الله علیه و آله ) و نوعی دروغ نیست؟! زیرا هنوز عصر نشده است؟!

در ابتدا گفتنی است؛ زمان برگزاری نماز ظهر و عصر از هنگام اذان ظهر تا قبل از غروب یا مغرب است. بنابر این اگر کسی به هر دلیلی مانند خواب و یا سفر و یا تأخیر تا هنگام عصر نماز نخوانده باشد ابتدا باید نماز ظهر بخواند و سپس نماز عصر و دورغی اتفاق نیفتاده ...
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز