چهار مدال افتخار فعالان و خادمان نماز جمعه

■ چهار مدال افتخار فعالان و خادمان نماز جمعه

چهار مدال افتخار فعالان و خادمان نماز جمعه

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، شامگاه شنبه در نشست اعضای ستادهای نماز جمعه استان، با بیان اینکه نقش سازندگی و اثرگذاری نماز جمعه بسیار زیاد است، تصریح کرد: نماز جمعه نماز سیاسی، عبادی و دشمن‌شکنی است که هم‌رنگ دیانت و هم‌رنگ سیاست دارد؛ ازاین‌رو خطیب باید وارد موضوعات روز جهانی شده و تحلیل سیاسی و دینی داشته باشد.

وی خطاب به اعضای ستادهای نماز جمعه گفت: سه محور خدمت، سرعت و سبقت را در نماز جمعه مدنظر داشته باشید؛ زیرا این‌ها مدال‌های افتخار اعضای ستادهای نماز جمعه هستند.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به اینکه خدمت به نماز جمعه خدمتی ویژه است، افزود: باید در کارهای خیر سرعت گرفته، با شتاب عمل کنیم و با انگیزه و سرعت بیشتری در این فیض عظمی شرکت کنیم.

وی با بیان اینکه سومین عنوان برای اعضای ستادهای نماز جمعه سبقت است، خاطرنشان کرد: در کار خیر تنها به سرعت دل‌خوش نباشیم؛ بلکه باید مسابقه گذاشته و از دیگران گوی سبقت را برباییم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خطاب به اعضای ستادهای نماز جمعه سراسر استان، گفت: شما هم خادم کار خیر بوده و هم در کار خیر سرعت و سبقت دارید و به بیان دیگر مجمع الفضائل هستید.

وی افزود: همچنین شما در حال ایثار هستید، زیرا روز جمعه روز تعطیلی هفتگی است، اما شما این روز را هم در خدمت نماز هستید که این خود نوعی ایثار است.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: بر این اساس خدمت، سرعت، سبقت و ایثار چهار رکن نماز جمعه و چهار مدال افتخاری است که اعضای ستادهای نماز جمعه دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر حسن خلق اعضای ستاد نماز جمعه، افزود: شما با انواع و اقسام مردم سروکار دارید؛ ازاین‌رو باید با ارباب رجوع به نماز به‌گونه‌ای برخورد و تعامل کنید که بعد از بازگشت از مصلی خاطره خوشی از نماز داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر مشکل و موضوعی نیازمند تذکر بود باید با معرفت و ادب و خوش‌خلقی به آن‌ها منتقل کرده و آن‌ها را به‌گونه‌ای اصلاح کنید که از نماز زده نشود.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی در خاتمه اظهار کرد: هنر این است که فراری‌های از نماز جمعه را به این آیین دعوت کرده و به مصلا بکشانید؛ زیرا در ستادهای نماز جمعه اصل بر جذب است نه دفع.

منبع:حوزه

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1398/1/25 ساعت 11:31
کد : 3181
دسته : اخبار نماز در استان‌ها
لینک مطلب
کلمات کلیدی
نماز
نماز جمعه
خادمان نماز جمعه
کار خیر
qunoot
namaz

■ نماز جماعت با کفش به امامت محمد بن سلمان! +عکس

...

■ بخش قرائت صحت نماز جشنواره قرآنی مدهامتان در لرستان برگزار می شود

محمد ابدالی پور، در جمع خبرنگاران، افزود:  جشنواره قرآنی مدهامتان در مرحله شهرستانی و استانی در خرم آباد برگزار می شود. سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، اظهار داشت: بخش قرائت صحت نماز جشنواره قرآنی مدهامتان شهرستان خرم آباد ...

■ مرگ بر آمریکا ریشه قرآنی دارد

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز در مراسمی که امروز در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد درباره اینکه مرگ بر آمریکا در چه قسمتی از قرآن آمده است، گفت: دین اسلام دو بال دارد که یکی خشونت نسبت به طاغوت و دیگری ایمان به خدا و محبت به او ...

■ تولیدات فرهنگی و هنری پژوهش‌محور در اردبیل حمایت می‌شود

مهدی طاهری در جلسه کارگروه ترویج فرهنگ نماز کانون‌های مساجد استان اردبیل اظهار داشت:  به منظور ارتقای کارهای ابتکاری، تولید محتوا و مفاهیم جدید در حوزه نماز تولیدات فرهنگی و هنری پژوهش‌محور در اردبیل حمایت می‌شود که در این راستا د ...

■ وضعیت اقامه نماز در ادارات آستارا مطلوب نیست

« حجت‌الاسلام کاظم حافظ نیا»  در اولین اجلاسیه نماز این شهرستان که در محل سالن همایشات اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهارکرد: نماز نمود بندگی است. امام جمعه بندر آستارا به اهمیت نماز اشاره کرد و افزود: نماز در حل مشکلات اج ...
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانسایت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز