حجت‌الاسلام همتی: با گسترش فرهنگ نماز آسیب‌های اجتماعی کم می شود

■ حجت‌الاسلام همتی: با گسترش فرهنگ نماز آسیب‌های اجتماعی کم می شود

حجت‌الاسلام همتی: با گسترش فرهنگ نماز آسیب‌های اجتماعی کم می شود

حجت‌الاسلام علی همتی در گفت‌وگو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در سمنان، با اشاره به برگزاری بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز از سوی ستاد اقامه نماز کشور به میزبانی سمنان، اظهار داشت: در رابطه با اهمیت اقامه نماز در جامعه باید گفت که وظیفه مسئولین و طلاب و روحانیون و مبلغین در این راستا بسیار مهم و حیاتی است.

معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه علمیه استان سمنان تصریح کرد: با عنایت به فرمایش زیبا و ارزشمند پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند که «لیست الصلاة قیامک و قعودک، انما الصلاة اخلاصک و ان ترید بها الله وحده؛ نماز ایستادن و نشستن نیست، بلکه نماز حقیقی این است که اخلاص داشته باشی و فقط به‌واسطه نماز رضایت خدا را بخواهی» با توجه به این کلام نورانی در جامعه اسلامی همه، به‌ویژه مسئولین وظیفه‌دارند تا با اقامه نماز جامعه را به سمت رسیدن به یک جامعه توحیدی سوق دهند.

وی افزود: بدیهی است که به همان اندازه که جامعه توحیدی شده و ارزش‌های الهی حاکم شود آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی کاهش‌یافته و مشکلات اقتصادی و سیاسی نیز در پرتو گسترش فرهنگ نماز برطرف می‌شود؛ چون در نظام توحیدی و الهی که مبتنی بر آموزه‌های قرآنی و دینی است برای همه عرصه‌های فردی و اجتماعی دستورالعمل و راهکار وجود دارد.

حجت‌الاسلام همتی خاطرنشان کرد: مسئولین و شرکت‌کنندگان در اجلاسیه نماز با توجه بیشتر به پیام‌های ارزشمند مقام معظم رهبری و نصب العین قرار دادن رهنمودهای حکیمانه ایشان در رشد و ارتقاء فرهنگ دینی و گسترش فرهنگ نماز مؤثر باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1397/9/14 ساعت 10:27
کد : 2769
دسته : اخبار نماز در استان‌ها
لینک مطلب
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز