روایت جانباز قطع نخاعی که ۱۴ مسجد ساخت

■ روایت جانباز قطع نخاعی که ۱۴ مسجد ساخت

روایت جانباز قطع نخاعی که ۱۴ مسجد ساخت

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از فارس، مسعود دریس بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت برگزاری بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز در سمنان برگزار شد، با بیان اینکه نماز در صدر هندسه نظام اسلامی قرار گرفته است، اظهار کرد: کسانی که در زمین قدرت پیدا می‌کنند، نخستین وظیفه‌شان اقامه نماز است.

وی تنها راه خلاصی جامعه بشری از فشارهای روحی و روانی و استرس و اضطراب را اقامه واقعی نماز دانست و افزود: یعنی ارتباط انسان با مبدأ باید برقرار باشد.

مدیر روابط عمومی و امور استان‌های ستاد اقامه نماز بیان کرد: هر جا سرگشتگی، بیچارگی و فلاکت برای جوامع بشری اتفاق افتاده، مهم‌ترین عامل آن تباه کردن نماز بوده است.

دریس اضافه کرد: افزایش نورانیت و معنویت در جامعه تنها راه کاهش آسیب‌های اجتماعی است و باید همه به اقامه نماز روی آورند.

وی با بیان اینکه تقارن بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز را با حضور رئیس‌جمهوری، وزرا و هیأت دولت در استان سمنان به فال نیک می‌گیریم، گفت: این اجلاس با حضور مسؤولان، فرهیختگان و فرهنگیان کشور برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی و امور استان‌های ستاد اقامه نماز تأکید کرد: کارگزاران نظام اسلامی وظایفی دارند که اقامه نماز در صدر فهرست وظایف آنها قرار دارد که خوش‌یمن‌ خواهد بود.

دریس ادامه داد: امیدواریم حضور هیأت دولت در استان سمنان سبب رفع مشکلات و رونق اقتصادی و توسعه پایدار استان شود و خاطره شیرینی در ذهن مردم استان سمنان به‌ یادگار بماند.

وی تصریح کرد: یکی از کارهای ویژه‌ای که انجام شده، شناسایی برخی پدیده‌ها برای تجلیل است که در این راستا یک جانباز سرافراز میهن که قطع نخاعی است، شناسایی شده که این جانباز فداکار در سن 17 سالگی برای دفاع از وطن به جبهه رفت و پس از اینکه در جریان جنگ قطع نخاع شد، با همان وضع به اسارت دشمن بعثی درآمد و امروز هم در آسایشگاهی در اصفهان بستری است.

مدیر روابط عمومی و امور استان‌های ستاد اقامه نماز بیان کرد: این جانباز قطع نخاعی که احمد اصفهانی نام دارد، تاکنون 14 مسجد را در مناطق مختلف کشور ساخته است.

دریس اضافه کرد: پدیده دیگری که شناسایی شده، نوجوانی به نام سیدمحمدمهدی موسوی از همدان است که سه سال قبل از رسیدن به سن تکلیف اقامه نماز اول وقت را آغاز می‌کند.

وی افزود: کار ویژه این نوجوان این است که هر هفته از روستای خود در همدان تا نماز جمعه شهرستان که مسافتی 12 کیلومتری است را پیاده می‌پیماید تا بین نمازگزاران حاضر شود.

مدیر روابط عمومی و امور استان‌های ستاد اقامه نماز گفت: اپلیکیشن‌هایی برای ترویج فرهنگ اقامه نماز به شکل مسابقات مهیج و آموزنده طراحی شده است تا افراد با شیوه‌های مختلف ترویج فرهنگ نماز آشنا شوند.

دریس خاطرنشان کرد: همچنین 27 پوستر جذاب محتوایی با عنوان شیوه‌ها و مهارت‌های دعوت به نماز طراحی شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1397/9/13 ساعت 12:41
کد : 2765
دسته : اخبار نماز در کشور
لینک مطلب
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانقنوت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز