شهادت «میثم» با آخرین نماز شب رقم خورد.

■ شهادت «میثم» با آخرین نماز شب رقم خورد.

شهادت «میثم» با آخرین نماز شب رقم خورد.

برادر شهید «مدواری»: شهادت «میثم» با آخرین نماز شب رقم خورد.
 

"رضا مدواری" برادر شهید مدافع حرم "میثم مدواری" در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، اظهار داشت: برادرم از رزمندگان مدافع حرم بود که از سال ۸۹ در حال مبارزه با تروریست‌های تکفیری بود و سرانجام در راه رسیدن به هدف خود با اقتدا به مقتدایش امام حسین (علیه السلام) سر خود را تقدیم اسلام و حریم ولایت کرد.

وی افزود: میثم در سال ۶۳ در محله «تختی نازی آباد» واقع در تهران به دنیا آمد. وی در دوران کودکی با روضه و در فضای مذهبی رشد و تربیت یافت. وی در برنامه‌های مذهبی و به ویژه عزاداری امام حسین (علیه السلام) حضوری پررنگ داشت.

مدواری بیان کرد: نجابت، پاکی، دستگیری از مستمندان، بخشندگی و نیکی به پدر و مادر در همه جوانب و زمینه‌ها و دل کندن از دنیا و تعلقاتش از مهمترین ویژگی‌های اخلاقی وی بود. اگر احساس می‌کرد فردی گرفتار و نیاز به کمک دارد، سریع می‌رفت سراغش و کار وی را انجام می‌داد.

برادر شهید مدافع حرم با اشاره به خاطره‌ای از شهید که نیازمندان را دستگیری و مساعدت کرده بود ادامه داد: یک بار که از ماموریت برگشته بود و حال خوبی هم نداشت، یکی از بستگان دچار مشکلی شد. شخصی که هم نیازمند و هم آبرودار بود؛ میثم از کرج با حال بیماری، کار وی را دنبال کرد و ضمانت وی را پذیرفت و گره مشکلش با همت میثم باز شد. کاری که هیچ‌کس حاضر نبود برای آن شخص انجام دهد. الان عکس میثم بعد از شهادتش زینت بخش خانه آن فرد است.

میثم اهل انجام کارهای خیر و خداپسندانه بود و سعی می‌کرد هر طور شده به دیگران در شرایط سخت و بحرانی کمک کند.

مدواری یادآور شد: برادرم بعد از اخذ دیپلم در سال ۸۱ وارد سپاه شد و در مناطق عملیاتی و جنگی هشت سال دفاع مقدس اقدام به تفحص و یافتن اجساد شهدا در مناطق جنوب شلمچه و فکه می‌کرد.

نمازی که میثم خواند او را به معراج کشاند و شهادت با خواندن آخرین نمازشب او رقم خورد.

وی ادامه داد: میثم با شهدا انس داشت و همیشه به مزار شهدا می‌رفت، مخصوصا به مزار برادر شهیدمان "مسعود" زیاد می رفت. (شهید مسعود مدواری برادر دیگر شهید میثم مدواری در سال ۶۵ به همراه سه تن از پاسداران کمیته توسط منافقین ترور شد و به شهادت رسید) میثم هر بار که می‌خواست به سوریه برود، سر مزار برادر می رفت و برای شهادت خود دعا می کرد و این کار همیشگی او بود. بار آخر هم قبل از عزیمت به سوریه با حال عجیبی بر سر مزار برادر رت و طلب شهادت کرد.

مدواری با اشاره به وصیت برادر خود اظهار کرد: ۲ تا قبر کنار قبر مسعود ۲۹ سال خالی مانده بود، که میثم وصیت کرده بود، او را کنار برادر خود دفن کنند. او در وصیت نامه خود نوشته بود: «برای من سنگ مزار نگذارید؛ اگر بگذارید مدیون هستید. سیمان می‌کنید و با یک تکه چوب "کلنا عباسک یا زینب (سلام الله علیها)" را می‌نویسید.» ما نیز طبق خواسته اوعمل کردیم.

وی با اشاره به خاطره‌ای که همرزمان شهید نقل کرده‌اند، گفت: «یک روز برای انجام ماموریت رزمندگان جبهه مقاومت به منطقه الحاضر می‌روند. در نیمه راه به باغ زیتون می‌رسند، شهید «میثم مداوری»، «روح الله قربانی» و «محمد خانی» سر ستون جلوی نیروها بودند و یکی از همرزمانشان در وسط ستون نیروها قرار می‌گیرند.

برادر شهید مدافع حرم ادامه داد: در این ماموریت ۳۰۰ نفر رزمنده جبهه مقاومت حضور داشتند، که از این تعداد ۱۵۰ نفر «زینبیون» و همین تعداد از رزمندگان «نجبا» بودند. «احمدسرلک» و «احمد نجبا» عقب ستون حضور داشتند، دشمن در باغ زیتون به کمین رزمندگان جبهه مقاومت نشسته بود. پنج ماشین داعش به رزمندگان جبهه مقاومت رسیدند، داعشی‌ها حضور رزمندگان را گویا فهمیده بودند شهید محمد خانی دستور می‌دهد و همه روی زمین سنگر گرفته و به سمت راننده تویوتای سفید شلیک می‌کنند یا «گلنگدن» می‌کشند و همزمان ۳۰۰ مجاهد به مدت ۱۵ دقیقه با انواع سلاح‌ها برسر دشمن آتش می‌ریزند. بدون هماهنگی یک دفعه محمدخانی گفت: بچه‌ها کجا هستیم نگاهی به نقشه انداخت و دید ۲۰۰ متر با روستای «جمیمه» فاصله دارند هنوز صدای روشن کردن تانک‌ها از جمیمه می‌آمد.

وی ادامه داد: دوستان شهید «میثم مداوری» بیان کردند، که وی تنها و همچون شیر اولین نفری بود، که به روستا رفت و برای وی شب و روز فرقی نمی‌کرد، از روی حساب و کتاب و خیلی شجاعانه دل به دریا می‌زد. در روستا از صبح تا شب درگیر بود، ۲۳ ماشین و یک ون مقدار زیادی مهمات در این درگیری تخریب شدند، عوض این که ما (نیروهای مقاومت) شکار دشمن شویم، داعشی‌ها را به بدترین وضع به جهنم فرستادیم. این یکی از معجزات الهی بود که از نزدیک شاهد بودیم.

برادر شهید مدواری خاطرنشان کرد: میثم بعد از شهادت «قدیر سرلک» و «روح الله قربانی» خیلی ناراحت بود، تا فرصت پیدا می‌کرد و تنها می‌شد در گوشه‌ای با خدا خلوت می‌کرد و مثل سیل بهاری اشک می‌ریخت و می‌گفت: تازه فهمیدم به طور یقین نیتم تا الان صاف صاف برای خود خدا نبوده که اگر بود الان پیش قدیر و روح الله بودم. شب عملیات تا صبح من و محمدحسین و میثم زیر یک پتو لرزیدیم قبل از نماز صبح بلند شد وضو گرفت نماز شب بخواند محمدحسین گفت: میثم کارش تمام شد، دیگر اینجایی و دنیایی نیست قبل از اینکه بزنیم به خط به شوخی به میثم گفتم: حالا میثم نیتت صاف شد؟ با آن چشم‌های پاک خود نگاهم کرد و با یه لبخند گفت: صاف صاف از این صاف صاف گفتن وی تا لحظه‌ای که به شهادت رسید، چند دقیقه بیشتر طول نکشید، میثم دنیا را با آمال آرزوهایش رهاکرد و پرواز به سوی ابدیت و اوج گرفتن و روزی خوردن در نزد پروردگار خود را برگزید.

برادر شهید مدافع حرم با اشاره به بخشی از وصیت برادر شهید خود عنوان کرد: میثم از حضرت زینب خواسته بودند که «بی بی جان مگذارید که حقیرتان شرمنده برادرتان عباس غیرت الله شود. مدافع حرم شما بودن افتخار است و افتخار ما است. بی بی جان من حقیر و آلوده دستان چیزی ندارم دستانم خالی است، چیزی ندارم که در طبق اخلاص بگذارم و تقدیم شما کنم جز این جسم آلوده و ناقابل که اگر شما قبول کنید روسفید خواهم شد وگرنه خسران زده هستم.»

وی خاطر نشان کرد: مسوولان خود فهیم هستند و برای نشر ارزش‌ها اسلامی و افکار و اندیشه‌های شهید در جامعه فعالیت می‌کنند و نیازی نیست مطلبی در این ارتباط خانواده شهدا بگویند، برای برادر شهیدم «مسعود» خیابانی را به نام وی سال‌ها قبل کرده‌اند.

۲ جلد کتاب به نام «کلاه جنگ من» درمورد رفتار و یادگار های شهید «میثم» به چاپ رسیده و کتاب دیگری به نام مدافعان حرم در مورد چهار شهید «میثم مداوری»، «حسین محمدخانی»، «قدیر سرلک» «روح الله قربانی» که در سوریه با هم همکار بودند، به چاپ رسیده است، کاشت نهال در منطقه چیتگر تهران، موسسه خیریه‌ای که شهید سال‌ها قبل یکی از بانیان آن بوده است و کارهای خیر مختلفی را انجام می‌دهد این فعالیت‌ها درسال ۹۵ صورت گرفته است.

ان شاء الله بتوانیم همه در راستای ارزش‌های اسلامی و تعالی جامعه با حفظ آرمان‌ها و پیروی از ولایت فقیه و حفظ حجاب و عفاف که مهمترین توصیه همه شهدا است به ویژه برادرم است گام‌های موثری برداریم. برادرم ۱۶ آبان ۱۳۹۴ در عملیات مستشاری در سوریه در اثر اصابت گلوله توپ به سرش به شهادت آرزوی دیرینه خود رسید.

منبع: مشرق

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1397/3/29 ساعت 11:13
کد : 2347
دسته : اخبار نماز در استان‌ها
لینک مطلب
کلمات کلیدی
شهید میثم مدواری
شهید
مدافع حرم
نماز شب شهید مدافع حرم
زیباترین نماز
آخرین نماز شب شهید مدواری
شهادت بعد از نماز شب
نماز شب
نماز شب خوب
نماز
قنوت
namaz
qunoot
بهترین نماز

■ اقامه سه نوبت نماز جماعت در ۹۵ در صد مساجد ناحیه شهید مطهری

اقامه سه نوبت نماز جماعت در ۹۵ در صد مساجد ناحیه شهید مطهری همزمان با ماه مبارک رمضان در ۹۵ درصد مساجد ناحیه شهید مطهری اقامه نماز جماعت اقامه می‌شود. حجت الاسلام سید محمد حسین میرشاه ولد از برپایی اقامه سه نوبت نماز جماعت در 95 درصد مساجد ...

■ راز موفقیت جامعه امروز از نگاه قرآن/ ‌دلایل واجب شدن نماز

حجت الاسلام صادقی تبیین کرد: راز موفقیت جامعه امروز از نگاه قرآن/ ‌دلایل واجب شدن نماز گروه جامعه ــ عضو جامعه مبلغان برتر کشور با اشاره به اینکه نام پیغمبر خدا(ص) و اهل بیت ایشان باید در محافل و مجالس مذهبی زنده‌ نگه داشته شود، اظهار کرد ...

■ اگر نماز شب نخوانیم ورشکست می‌شویم

 *اگر نماز شب نخوانیم ورشکست می‌شویم وسط شب که مصطفی برای نماز شب بیدار می‌شد، غاده (همسر شهید) طاقت نمی‌آورد، می‌گفت: «بس است دیگر. استراحت کن، خسته شدی.» و مصطفی جواب می‌داد: «تاجر اگر از سرمایه&zw ...

■ نماز ستون دین است و اگر نباشد، ستون فرو می‌ریزد

آیت‌الله جوادی آملی در جلسه تفسیر در مسجد اعظم قم گفت: قرآن برای انسان حرمتی قائل شده که برای موجودات دیگر قائل نشده و او را خلیفه خود در روی زمین قرار داده است. وی افزود: خداوند برای تحقق مقام خلیفة‌اللهی، آسمان و زمین را مسخر او قرار د ...

■ دوره آموزشی معارف نماز ویژه پرستاران در شهرستان فریدونشهر برگزار گردید

 در این دوره که با حضور ۷۰ نفر از پرستاران و پرسنل در محل بیمارستان فریدونشهر برگزار گردید، حجه الاسلام باتوانی دبیر اقامه نماز شهرستان فریدونشهر به عنوان استاد و مدرس تخصصی دوره، آموزش ها و مهارتهای لازم پیرامون فلسفه و چرائی نماز و همچنین روان ...
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانسایت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز