استفاده از ظرفیت ستاد اقامه نماز و کانون‌های مساجد برای ترویج فرهنگ نماز، قرآن و عترت

در نشست دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد با رئیس ستاد اقامه نماز مطرح شد؛
■ استفاده از ظرفیت ستاد اقامه نماز و کانون‌های مساجد برای ترویج فرهنگ نماز، قرآن و عترت

استفاده از ظرفیت ستاد اقامه نماز و کانون‌های مساجد برای ترویج فرهنگ نماز، قرآن و عترت

به گزارش خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، نشست مشترک حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، نماینده ولی فقیه و رییس ستاد اقامه نماز کشور و حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حبیب‌رضا ر ارزانی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، امروز (15 آبان ماه) در محل ستاد اقامه نماز، برگزار شد.
 
بنا بر این گزارش، در این نشست، دو طرف بر استفاده مشترک از ظرفیت کانون‌های هنری فرهنگی مساجد و ستاد اقامه نماز به منظور توسعه و ترویج فرهنگ نماز، قرآن و عترت؛ و همچنین جذب نوجوانان و جوانان با استفاده از مسابقات قرآنی، دوره‌های آموزشی و کتب تفسیری، تاکید کردند.
 
همچنین در این نشست، حجج‌اسلام والمسلمین قرائتی و دکتر ارزانی، بر ضرورت جذب نوجوانان و جوانان به مساجد و اقامه پرشور نماز جماعت، و همچنین توجه ویژه به فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تأکید کردند.
 
بر اساس این گزارش، در این نشست، قرائتی به لزوم برقراری ارتباط‌ مؤثر با نوجوانان و جوانان با بهره‌گیری از برنامه‌های قرآنی و همچنین آموزش‌های هنری، خوشنویسی، شنا و دیگر هنرهای اسلامی تأکید کردند.
 
این گزارش می افزاید، ارزانی در ادامه این نشست، به چگونگی برقراری ارتباط مؤثر و پایدار بیان این دو مجموعه وزین فرهنگی پرداختند و قرار شد اقدامات مناسبی درخصوص رسانه‌ای نمودن فعالیت‌ها و برنامه‌ها و پخش از رسانه ملی صورت گیرد.
 
همچنین مقرر شد جلساتی با برگزیدگان کانون‌های فرهنگی هنری برگزار شود تا ضمن توجه عموم مردم به نقش نوجوانان و جوانان در پیش‌برد اهداف فرهنگی کشور، نقش این عزیزان و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیز تبیین شود. بررسی و تبیین راهکارهای ایجاد نماز پرشور و مساجد آباد، با توجه به پیام‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به اجلاس‌های سراسری نماز، از دیگر مباحث این نشست بود.
 
در این جلسه، دکتر محمود مظفر، قائم‌مقام ستاد اقامه نماز و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد بهشتی، مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور قرآن، عترت و نماز و همچنین دکتر حسین علی جعفری، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد عالی نیز حضور داشتند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1396/8/16 ساعت 10:52
کد : 1677
دسته : اخبار نماز در کشور
لینک مطلب
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانسایت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز