نیمی از مساجد اردن امام جماعت ندارند

■ نیمی از مساجد اردن امام جماعت ندارند

نیمی از مساجد اردن امام جماعت ندارند

ه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از jordantimes، درحالی که کشور اردن نزدیک به 6 هزار مسجد دارد، گفته می‌شود که  3 هزار مسجد در این کشور به طور رسمی امام جماعت ندارند و به طور هفتگی تعداد بسیار کمی از مردم در نمازهای جمعه در این مساجد شرکت می‌کنند.

یک مقام رسمی که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه با خبرگزاری‌های محلی اردن افشاء کرد که نیمی از مساجد این کشور امام جماعت رسمی ندارند.

این منبع اعلام کرد: در بعضی مساجد ساکنان به طور داوطلبانه به عنوان پیش نماز می‌ایستند اما به آن‌ها به عنوان امام جماعت حقوقی پرداخت نمی‌شود.

در این میان انس سویله سرپرست رسانه‌ای وزارت اوقاف اردن نیز اعلام کرده که وزارتخانه تلاش دارد مساجدی را که نماز جمعه برگزار می‌دهند کاهش دهد.

وی افزود: در بعضی مساجد، روز جمعه گاهی کمتر از 10 نفر جمع می‌شوند و همین سبب می‌شود که نماز جمعه ظاهر خوبی نداشته باشد.

با توجه به کمبود امامان، این وزارتخانه اعلام کرده بود نیاز به تعیین امامان جدیدی دارد که با حقوق ماهانه، مسکن آزاد یا به صورت امامان داوطلب به کار گرفته شوند. با این حال به نظر می‌رسد با وجود تمام این تدابیر، هنوز تعداد امامان جماعت برای پیش‌نمازی در مساجد بسیار کمتر از نیازمندی آن‌ها است.

گفته می‌شود ساخت و ساز مساجد در اردن معمولا توسط دولت یا سرمایه‌گذارانی انجام می‌شود و از آنجایی که این عمل به نوعی ظاهرسازی بوده، سرمایه‌گذاران معمولا اهمیتی به آینده مسجد، تامین بودجه برای حفظ و نگهداری این مراکز و کارمندان و امامان جماعت آن‌ها نمی‌دهند.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در  فیس بوک اشتراک گذاری در تویتر اشتراک گذاری در افسران

1396/4/26 ساعت 11:47
کد : 1524
دسته : اخبار نماز در جهان
لینک مطلب
کلمات کلیدی
اردن
درباره ما
با توجه به نیازهای روزافزونِ ستاد و فعالان ترویج اقامۀ نماز، به محتوای به‌روز و کاربردی، مربّی مختصص و محصولات جذاب و اثرگذار، ضرورتِ وجود مرکز تخصصی در این حوزه نمایان بود؛ به همین دلیل، «مرکز تخصصی نماز» در سال 1389 در دلِ «ستاد اقامۀ نماز» شکل گرفت؛ به‌ویژه با پی‌گیری‌های قائم‌مقام وقتِ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ...
ارتباط با ما
مدیریت مرکز:02537841860
روابط عمومی:02537740732
آموزش:02537733090
تبلیغ و ارتباطات: 02537740930
پژوهش و مطالعات راهبردی: 02537841861
تولید محصولات: 02537841862
آدرس: قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچۀ 22 (آمار)، ساختمان ستاد اقامۀ نماز، طبقۀ اول.
پیوند ها
x
پیشخوان
ورود به سیستم
لینک های دسترسی:
کتابخانه دیجیتالدانش پژوهانره‌توشه مبلغانسایت نوجوانآموزش مجازی نمازشبکه مجازی نمازسامانه اعزاممقالات خارجیباشگاه ایده پردازیفراخوان های نماز